Header Ads

Kahve hakkında doğru ve yanlışlarBir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var derler kahve içerken aklıma geldi kimi yerlerde kahve hakkında bir sürü yazılar görürüz kimi der zararlı kimi der faydalı dedimki bi araştırayım şu kahve neymiş.

KAHVE VUCUT KİMYASINI BOZUYORMU ?

Evet,çünkü kafein doğal bir uyarıcıdır.İki bardak sert kahve içtiğinizde aldığınız kafein,kan dolaşımındaki adrenalini üç katına çıkarır ve solunum hızını artırır ve zevk merkezini uyarır,


PERFORMANSI ARTIRIRMI?

Kafein,yorulmayı geçiktirdiği için egzersiz için kişiyi yüzde 10 ile 15 oranında teşvik eder.Hafif bir ağrı kesici etkiside olan kafein,yorgunluk hissettirmeden uzun süreli egzersiz yapılmasını sağlar.

BAĞIMLILIK YAPTIĞI DOĞRUMU ?

Zamanla kafeine karşı bağışıklık kazanırız.Vücut alışık olduğu miktarda kafein almadığında,asabiyet yaşanabilir.Daha fazla kafein tükettikce,içilmediği zaman bu tip reaksiyonlar artar.

ZEKAYI AÇARMI ? DİKKATİ ARTIRIRMI ?

Bir işe koyulmadan evvel içilecek bir bardak kahve hiçte kötü bir fikir değilmiş bir araştırmada iki bardak kahve içirilen bir grup insanın öğrenme hızının yüzde altmış arttığı görülmüş.


Son bir not hangi marka olursa olsun bütün kahvelerin içeriği aynıymış farklı olan sadece içerdiği kafein mıktarıymış haberiniz ola kahve tiryakileri.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.