Header Ads

1 Günde 70 kişiye satıldım dünya kadınlar gününüz kutlu olsun

Bugün 8 mart 2010 pzartesi Dünya kadınlar günü yani bizim günümüz nasıl bir günse hiç kimsenin bilmediği sadece mesajlarla geçiştirilen bir gün. Gazetevatan.com bugün bir yazı okudum.Yazının bir kısmını aşağıya alıntıladım.
Ayşe Tükrükçü, dokuz yaşındayken öz amcası tarafından tecavüz edilen, 23 yaşında yaptığı ilk evliliğini dayak ve kayınbirader tacizi nedeniyle noktalayan, takibinde evlenmek üzere olduğu kişi tarafından Mersin Genelevi’ne satılan, nakil edildiği yedinci şehrin genelevinde bir müşterisiyle evlenebilmek için 877 kez daha kendini satan eski bir seks işçisi. Buradaki “eski” sıfatı onun için değerli. Çünkü hatırlayanlar olacaktır; Tükrükçü’nün 2007 genel seçimlerinde İstanbul 2. Bölge’den milletvekili adayı olduğu günlerde bu “eski” sıfatı kimileri tarafından görünmez olsa da o seçim bölgesinden 196 oy almış, tekrar “yeni” bir hayat kazanmıştı.
Bu şekilde hayatını özetliyor Ayşe tükrükçü kadın olmanın en zor olduğu ülkelerden biri Türkiye nasıl demeyin ve bir kez çıkın dışarıya ne olduğunu anlarsınız.
Bugün dünya kadınlar günü bu söyleşiyi herkesin ayrım yapmadan okumasını tavsiye ediyorum.Bir günde 70 kişiye satıldım
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.