Header Ads

Hem zayıflayın hem göğüsleriniz büyüsün

Amerika veİngiltere’de önümüzdeki yılın başında uygulanmaya başlayacak olan teknikle liposuction yöntemiyle “aşk simidi” denilen bölgeden ve karından alınacak yağlar, hasta istediği takdirde göğüslerini dolgunlaştırmak için kullanılabilecek
Araştırma sürecinde testleri sürdüren Amerikalı ve İngiliz plastik cerrahlar, “aşk simidi” denilen bölgeden ve karından alınacak yağlarla, hasta istediği takdirde göğüslerini büyütmekle doğal bir görünüm elde ettiklerini ifade ediyorlar.

Japonya’da keşfedildi

“Japonya’da keşfedilen yöntem Amerika’da iyice geliştirildi ve iyi bir lojistik ve beceri gerektirmekte” diyor bu ameliyat tekniğini kliniğinde uygulayan Feller. Cerrah, kaslara zarar vermeden elips biçimindeki dokuyu damarlarla birlikte karın duvarından alıyor ve uygun biçimde kesiyor ve boşalmış meme yerinin yerine yerleştiriyor. Doğal beden dokusuyla yapılan meme yenileme ameliyatı Avrupa genelinde 200 cerrah tarafından uygulanmakta.

Tekniğin Amerikalı öncülerinden olan Robert Allen’in meme yenileme operasyonlarıyla ilgili uzun vadeli araştırmasını yapmış olduğu Louisiana Devlet Üniversitesi’nde, yöntemin diğerlerinden hem daha güvenli hem de daha iyi olduğu anlaşıldı. Hatta doğal yağ dokusuyla gerçekleştirilen ameliyatların sadece %1’inde karın yağıyla yenilenen meme kalıcı olmamış.

Yaşam kalitesi iyi

Kanada’da da ise karın ve memenin dört saatlik tek bir girişimde ameliyat edildiği, sağlıklı operasyon tekniğinin maliyeti üzerine yapılan araştırmalar ‘DIEP Flap’ (operasyon yönteminin İngilizce kısaltılmışı: Deep Inferior Epigastric Artery Perforator Flap) tekniğinin lehine sonuçlandı. Amerika’daki 9.000 dolarlık (Avrupa’da en az 15.000 Euro) yenilenme ameliyatı kas dokusu implantından daha pahalı olmamasına rağmen, daha iyi bir yaşam kalitesi sunmakta. Yapay implant’lara karşın, doğal yağ dokusundan elde edilen meme, hastanın bedeniyle uyumlu olarak şişmanlayıp, zayıfladığı gibi onunla birlikte yaşlanıyor. Ve bir kez bedenle kaynaştıktan sonra ömür boyu kalıcılığını koruyor
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.