Header Ads

2011 yılı için yüz ve vücudunuzda yapacağınız 13 değişiklik


Yaşlanmak kaçınılmaz, ancak herkes tarafından beğenilmek ve çekici bir görünüme kavuşmak da hayal değil.  Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanlarına yeni yıla yepyeni bir görünümle girebilmek için bu haftadan itibaren yapılabileceklerinizi sorduk...
Memorial Şişli Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü'nden Doç. Dr. Cenk Şen, şimdiden hazırlanmanız gerektiğine dikkati çekerek yüz ve vücudunuza yapabileceğiniz değişiklikleri şöyle sıralıyor:
BOTOKS EN AZ 5 GÜN ÖNCE YAPTIRILMALI Erken dönemde kırışıklık ve derinleşmelerin giderilmesinde etkili bir yöntem olan botoksu 20 yaşın üzerindeki kişilere öneriyoruz. Altı ayda bir tekrarlaması gereken bu yöntem çok güzel sonuçlar verir. Yılbaşı gecesinden 5 gün önce yaptırılmalıdır.  
KULAKLARA  3 HAFTA  
Üç hafta önce kepçe kulaklarınıza operasyon yaptırırsanız, şişlikler ciddi anlamda ortadan kaybolur. Kepçe kulak ameliyatları lokal anestezi ile yapılır. Ameliyat sonrasında iki gün kalacak bandaj ve daha sonra da ince tenisçi bandajı ya da bandana kullanılır. Dikişler kendiliğinden erir.
YENİ BURNUNUZA KAVUŞUNBurun ucundaki şekil bozuklukları, burun ucu düşüklüğü, kıkırdak genişlikleri burun ucuna yönelik cerrahilerle 21 günde giderilebilir. Burun ucu ile ilgili sorunu olan kadın ve erkeklerin, yılbaşı gecesinden 3 hafta önce bu işlemi yaptırmaları uygundur. Sadece uca yönelik bir cerrahi, lokal anesteziyle bile yapılabilir. Bir miktar şişlik olsa da; iki üç haftada bu şişlikler toparlanır.
KAŞ KALDIRMA İÇİN 5 GÜN YETERLİEn güzel kaşlar için askı ya da botoks yöntemini tercih edebilirsiniz. Ayrıca endoskopik ameliyatlar biraz daha uzun süreli bir iyileşme süreci gerektirdiği için yine yeni yıl partisinden 5 gün önce yaptırılmasında fayda var.
DOLGU İÇİN İKİ GÜN Dolgu işlemi; dudak, kaş ortasındaki çökük alan, göz çevresi, yanak çizgileri, elmacık kemiklerinin üzerinde uygulanabilir. İşlem, yılbaşından en az iki gün önce yapılırsa, istenilen sonuç elde edilebilir. Şu an çok fazla popüler olan vücudun kendisinden alınan maddelerle yapılan dolgulardaysa güzel bir sonuç için üç hafta yeterli.
GIDINIZDAN YAĞ ALDIRIP KURTULUNGıdınızdan rahatsız oluyorsanız liposuction işleminden yararlanabilirsiniz. Gıdıda da 3 hafta içinde iyileşme sağlanabilir. Ancak bazı durumlarda hafif bir şişlik kalabilir. 
 
BÜYÜK MEME HAYAL DEĞİL Meme büyütmede en sık kullanılan yöntem silikon  protezdir. Genel anestezi altında yapılır ve hasta bir gece hastanede kalır, ardından özel bir sutyenle evine gönderilir. Bu sutyen, yaklaşık iki ay gece ve gündüz kullanılıyor. Dışarıdan bakıldığında hiçbir şey belli olmaz. Biraz şişlikler haricinde üç hafta içinde iyileşme sağlanır.
YAĞLARA DA VEDAYılbaşından 3 hafta önce, kıyafetlerden belli olan küçük fazlalıklar ve vücutta göze hoş görünmeyen noktalar için tercih edilebilir. Hasta zayıfsa ancak karnındaki küçük bir fazlalık kıyafetinden belli oluyorsa, bu bölge için uygulanacak liposuction işlemi, yılbaşına kadar kişinin o fazlalıktan kurtulmasına yardımcı olacaktır. Basenlerdeki yağın alınması işlemi de, yine korse kullanımıyla yeni yıl akşamı bir sorun teşkil etmeyecektir. Bacak ve dizlerinize yaptırırsanız, o geceyi şık bir pantolon ile geçirebilirsiniz.
Mükemmel dekolte içinProf. Dr. Erol Kışlaoğlu, dekolte estetiğini 4 adımda tamamlayabileceğinizi söylüyor...
Dekolte bölgenizdeki deri elastikiyetinin bozulmasıyla oluşan sarkma ve ince kırışıklıkları özel dolgu maddeleriyle doldurarak daha gergin ve pürüzsüz bir bölge elde edilir. Küçük peeling ajanlarıyla derinin canlanması sağlanarak, elastikiyetini artıracak işlemler uygulanır. İleri derecede artmış çizgilenme varsa yağ enjeksiyonları yapılır. Bu bölgeye botoks da uygulanabilir, botoks dekoltenin daha gergin görünmesini sağlar. Dekolte problemleri meme kaynaklı da olabilir. Her iki meme birbirine çok bitişikse, bu dekoltenin görüntüsünü bozuyor. Bu durumda iki memeyi birbirinden uzaklaştırıcı ameliyatlar yapılabiliyor.
Prof. Dr. Kışlaoğlu, yeni bir vücut için yılbaşından önce şunların yapılabileceğini de anlatıyor:
KARINDA SARKMAKarın germe ameliyatının ertesi günü hastaneden çıkıp evinizde dinlenebilirsiniz. Her 2-3 günde bir doktorunuz pansumanınızı yapar.10 gün sonra dikişler alınır.
KALÇALARI KALDIRMAÇok gevşek derili ve aşırı kilo veren kişilere yapılan operasyon, genel anesteziyle hastanede yapılan 4-5 saatlik bir ameliyattır. Hasta bir gün sonra evine çıkabilir. 10-15 gün istirahatten sonra sosyal hayatına dönebilir.
KOLLARIN İNCELTİLMESİLokal anestezi altında yapılabilen liposuction işlemi 1 saat kadar sürer. Hasta hemen evine gider ve ertesi gün normal hayatına dönebilir. 3 hafta bandaj uygulanır. Kollardaki gevşekliğin ortadan kaldırılması ameliyatı da genel veya lokal anestezi altında yapılabilir.
GÖĞÜS DİKLEŞTİRMEGenel anestezi altında yapılır. Ameliyatın yapılması genellikle 1,5-3,5 saat arasında bir süre alır. Memeleriniz ilk 1-2 gün hafif mor, şişmiş görünür ve rahatsızlık verebilir, ama ciddi bir ağrı oluşturmaz. Bandajlar 7 gün sonra çıkarılır.
TÜRKAN YILMAZER
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.