Header Ads

Artık hayatınızdan çıkarmanız gereken 12 şey

Hayatımızda bahar temizliği yapmaya ruhumuzdan başladık ve gereksiz insanlarla, durumlarla, duygularla vedalaştık Şimdi sıra geldi gereksiz eşyalardan kurtulmaya
1- Gecen yıla ait biriktirdiğiniz bütün dergiler Koleksiyonculuğun size göre olduğuna emin misiniz? Yoksa küçücük evinizde her geçen gün, minik bir tepe oluşturarak tavana doğru yükselen dergi yığınları artıkhareket alanınızı daraltmaya mı başladı? Hemen onları bir çöp torbasına doldurarak, katı atıkların toplandığı bir çöp konteynırına bırakın. Sonra da en yakınındaki gazete bayiinden bu Ayın dergilerini alıp keyifle okumaya başlayın.
2- Kapaksız saklama kapları Geçen yıl, her buzdolabını açtığınızda sinirinizi bozan, kapağı kaybolmuş saklama kaplarının bu yıl da sizi gereksiz yere sinirlendirmesine izin vermeyin. Kapağı olmayan kaplar çiçek saksısı olarak daha çok işinize yarayabilir.
3- En sevdiğiniz kot pantolonunuz Bir zamanlar neredeyse hiç çıkarmadan giyerdiniz onu. Ama artık rengi soldu, bollaştı, demode oldu. Birkaç yıldır giymiyorsunuz zaten ama çok derinden bağlısınız ona galiba. Ne de olsa acı tatlı çok günleriniz geçti beraber! Ama o bir kıyafet parçası nihayetinde, atarsanız size küsmez.
4- Geçen yiia ait Promosyon Ürünleri Tamam o Masa takvimi çok güzeldi, ama üzerinde 2007 yazıyor, bu yıl işinize yaramayacak. Geçen yıla ait kullanılmamış 5 tane de ajandanız mı var? O ajandalar birçok çocuk için defter işlevi görür biliyor musunuz? Hemen yardım kuruluşlarından biriyle irtibata geçerek onları ihtiyacı olan okullara gönderebilirsiniz mesela.
5- Kurumuş kauçuk yapraklan Siz pek çiçeklere bakamıyorsunuz galiba. Ama şu salondaki yaprakları kurumuş kauçuk, sevdiğiniz birinden geldiği için atmaya kıyamıyorsunuz. O kauçuğun eski haline dönmesi mümkün değil, boşuna kendinizi kandırmayın! Gerçekten bir çiçeğe bakabileceğinize inandığınız an, kendinize çok daha güzelini alırsınız.
6- Cep Telefon unuzda kayıtlı, ama kime ait olduğunu hatırlayamadığınız telefon numaraları "Banu kimdi??? Gamze diye birini tanıdığımı hiç hatırlamıyorum!!!.' Hatırlamadığınıza göre demek ki, sizin için bir anlam ifade etmiyor bu insanlar. 0 zaman neden boşu boşuna cep telefonunuzu işgal ediyorlar ki? Silin gitsin
7- Sîze bir kez bile şans getirmeyen uğurunuz Birkaç yıl önce çıktığınız tatilde,  kenarında bulup da çantanıza attığınız ve o Gün bugündür hep yanınızda taşıdığınız deniz kabuğu hiçbir işe yaramıyor galiba Onunla gittiğiniz bütün
iş görüşmeleri kötü geçiyor, o yanınızdayken aldığınız biletlere amorti bile çıkmıyor Niye hala onu taşıyorsunuz o zaman?
8- Hala cüzdanınızda taşıdığınız geçen yıla ait kasa fişleri Artık vergi iadesi kalktı. Geçen yılın fişleri bu yıl işinize yaramayacak. Eğer durup dururken, "Geçen yıl mart ayında hangi kozmetik ürünlerini almıştım acaba?' diye merak etmek gibi tuhaf alışkanlıklarınız yoksa atın gitsin.
9- MÜZİK kasetleri Tamam müzik dinlemeyi çok seviyorsunuz veiş bir koleksiyonunuz var. Ama çoğu kasetlerden oluşuyor Artık CD diye bir şey var, haberiniz yok mu? Bu kasetler sadece durdukları yerde tozlanıyor ve gereksiz yer kaplıyor. Sizin için çok önemli olanlarının CD'lerini satın alabilirsiniz ya da kasetten CD'ye aktarabilirsiniz.
10- Böliaşraiş kazaklar Bir zamanlar çok severek giyiyordunuz ama artık bollaştılar, renkleri soldu. Hem yeni birçok kazağınız da var. Her yıl yazlıkları kaldırır, kışlıkları yerleştirirken dolabın arkalarına bir yerlerine atar durursunuz. Artık tamamen elden çıkarma zamanı gelmedi mi?
11- Eski yatağınız Bazen sabahları sırt ağrısıyla mı uyanıyorsunuz? Belki de sorun yatağınızın eskiliğindendir. Daha iyi bir yatak satın Alın ve bu yılı güzel uyuyarak geçirin.
12- Çifti kaybolmuş her şey O eldiveni yurtdışından almıştınız ve çok severek kullandınız. Ama teki kayboldu ve sizin iki tane eliniz var değil mi? Eğer ayağınız da iki taneyse çifti olmayan şu çoraptan da ayrılabilirsiniz artık
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.