Header Ads

Günümüze uyarlanan 4 ilişki kuralı

Çağın hızla değiştiği, teknolojinin yeniliklerine yetişemediğimiz şu günlerde her şeyin modası hızla geçiyor. Kadın-erkek ilişkilerinin doğası da gitgide değişiyor! "Eski kuralların bir hükmü kalmadı artık!" denebilecek dört geleneksel kuralı sizin için güncelledik.


1. Gelenek: İSTEMEDİĞİN ZAMAN SEVİŞMEK ZORUNDA DEĞİLSİN!

Yeni kural: SEVİŞMEYE BAŞLARSAN GERİSİ ÇORAP SÖKÜĞÜ GİBİ GELİR!


'Getting the Sex You Want: A Woman's Guide to Becoming Proud, Passionate, and Pleased in Bed' kitabının yazarı Sandra Leiblum, sevişmek için hiç de keyfini beklemek zorunda olmadığını söylüyor. Kadınlar seks yapmak için yıldızların doğru pozisyonda olmasını ve aşırı arzu duymak gerektiğini söylüyor.

Leiblum, ön sevişmenin seks yapmak için yeterli olduğu görüşünde; ön sevişme esnasında salgılanan oksitosin ve testosteron, arzu duymanı sağlayacak. Testosteron seviyesi, seksten sonra bile yüksek kalıyor. Erkek arkadaşın sen duşa girmeye hazırlanırken sana dokunmaya başlayınca sen de ona karşılık verebilirsin.2. Gelenek: BİRBİRİNİZE HER GÜN "SENİ SEVİYORUM" DEMELİSİNİZ...

Yeni kural: SEVGİ KELİMELERLE DEĞİL HAREKETLERLE GÖSTERİLİR...


Bu iki değerli kelime gerekli, gereksiz her yerde sarf edilince anlamını yitirir. Bu cümlenin hakkını vermek için bu hissi dolu dolu duyduğunda dile getirmelisin. Kendini ifade edebilmek için daha yaratıcı yöntemler geliştir.

"Sen dünyadaki en harika kocasın" gibi bir iltifat, "Canım", "Bebeğim" gibi tatlı sözcükler, "Benzin depomu doldurman büyük incelikti" gibi şükran belirten bir cümle de kullanabilirsin... 'Touch Me There!' isimli kitabın yazarı Yvonne K. Fulbright, bu gibi cümlelerin aynı duyguyu yansıttığını söylüyor.


3. Gelenek: ALDATIRSAN İTİRAF ETMELİSİN!

Yeni kural: DÜRÜSTLÜK HER ZAMAN AMACA HİZMET ETMEYEBİLİR...


Erkek arkadaşını aldatmak ve bunu ona söylemek kadar bencilce bir davranış olamaz. New Yorklu Psikoterapist Robi Ludwig, yasak bir ilişkiyi açığa çıkarmanın her ilişki için hasar verici olacağını söylüyor. İtiraf etmek seni suçluluk duygusundan kurtarır ama aynı zamanda erkek arkadaşının sana olan güvenini darmadağın eder.

Ayrıca adam kendini yetersiz hissedip aşağılık kompleksine kapılır. Sevgilin seni suçüstü yakalamadığı sürece itiraf etmene gerek yok! Ludwig, aldatmana sebep olan etkenleri ortadan kaldırıp ilişkiyi rayına oturtmanın daha yapıcı olacağını söylüyor.4. Gelenek: HİÇBİR ZAMAN ORGAZM TAKLİDİ YAPMA!

Yeni kural: ARADA BİR ROL YAPMANIN SAKINCASI YOK!


Cinsel olarak tatmin edici bir ilişkinin içindeysen arada bir orgazm rolü yapabilirsin. Fulbright, kadınların bazen rol yaptığını çünkü bir an evvel uyumak istediğini belirtiyor. Ayrıca erkek arkadaşına orgazm olamayacağını açıklamak zorunda değilsin. Bu onur kırıcı olabilir.

Fulbright, beraber olduğun kişiyle hiç orgazm olamıyorsan asla rol yapmaman gerektiğini söylüyor. Ona biraz yol gösterici olabilirsin. Elini alıp erojen bölgelere masaj yapmasını sağla.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.