Header Ads

Kısa boylu bayanlar gelinlik seçerken nelere dikkat etmeli


Gelin adaylarının gelinlik seçimini boylarına ve vücut yapılarına göre yapmaları, gelinliğin hoş durması açısından çok önemli.

Kısa boylu gelin adayları için kabarık gelinlik modelleri genel olarak tercih dışıdır.
Öte yandan, eğer 38 veya daha küçük bir bedene sahip, minyon yapıda bir gelinseniz bazı kabarık modelleri kendinize yakıştırabilirsiniz.

Kısa boyluysanız, belden itibaren kabaran, basenden sonra bollaşan gelinlikler boyunuzu daha kısa gösterecektir, uzak durmanız gerekir.

Boyunuzu daha uzun göstermenizi sağlayan V yakalı ve V kesimli gelinlik modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ayrıca gelinlik tepeden bir topuz modeliyle desteklenerek boy daha da uzun gösterilebilir.

Kısa boylulara robadan veya yüksek belli gelinlikler önerilen modeller arasındadır. Bacak boyunuzu uzun göstermek isterseniz yüksek belli ve belden evaze gelen modellere bakabilirsiniz. Belden evaze gelen iki parçalı gelinlikleri de tercih edebilirsiniz.

Kısa boylu gelin adayları gelinliklerinde genel olarak etek yerine üst bedeni öne çıkarmaya dikkat etmeli. Bunun için etek uçlarında işleme, dantel veya çiçek bulunan modeller yerine etekleri sade, üst bedeni, dekoltesi işlemeli modeller tercih edilmeli.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.