Header Ads

Özel geceler için 2 farklı makyaj

İşte size özel geceler için 2 farklı makyajın adım adım uygulaması. Biri kalabalık ve şık bir partiye ya da eğlenceye gidenler için iddialı ve çarpıcı "yıldız" makyajı, diğeri ise aile içinde veya arkadaş grubunda yapılacak küçük ve samimi toplantılar için hafif ama çekici "peri" makyajı. Kolay gelsin..

MAKYAJ HAZIRLIĞI

Image
1 Cildinizi cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile nemlendirin. İyi nemlendirilmiş bir cilt hem ışığı iyi yansıtır hem de makyajın çok daha kalıcı olmasını sağlar.

2 Cilt yüzeyindeki leke ve kusurları gizlemek için ten renginizden 2 ton açık bir kapatıcı uygulayın. Uygulamayı gerekli bölgelere hafif dokunuşlarla yapın.

Yassı bir makyaj fırçası veya kağıt mendil ile kapatıcının fazlalıklarını alın.

4 Dudak çevrenize ve dudaklarınızın üzerine nemlendirici uygulayın.

5 Bir makyaj süngeri ile ten renginize çok yakın tonda (daha açık) fondöten uygulayın. Uygulamayı yine hafif dokunuşlarla yapın, sıvama hareketinden kaçının. Maske gibi durmaması için boyun, dekolte ve kulak kenarlarınızı unutmayın.

6 Yassı bir makyaj fırçası yardımıyla fildişi rengi bir toz pudrayı iyice yayarak ve göz çevrenizi, boynunuzu, dekoltenizi unutmayarak tüm yüzünüze uygulayın. Toz pudra hem fondöteni matlaştırır hem de cilde şeffaf bir görünüm sağlar.

Büyük bir fırça ile önce pudranın fazlalıklarını alın sonra da daha doreli bir pudrayı yüzünüze hafifçe sürün.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.