Header Ads

Sevgililer gününe nasıl bir hazırlık yapılmalı

Aşkın doğum günü 14 Şubat yaklaşıyor. Belki sevgilinizle ilk kez kutlama yapacaksınız, belki geçen yılları değerlendirebileceğiniz yeni kutlamalar olacak belki de sevgiliniz yok ve o gün neler yapacağınızı şimdiden düşünmeye başladınız…

Her durumda önemli kişinin siz olduğunu düşünüp kendinizi muhteşem hissedeceğiniz hazırlıklar yapmalısınız.
Yalnızlardan biriyseniz; sizinle ortak kaderi paylaşan arkadaşlarınızla toplanıp ev içinde ya da dışarıda bir mekânda kız kıza eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Hem unutmayın evlilik ya da flört döneminde kız arkadaşlarınızla birlikte olmak için yeterli vakit bulamayabilirsiniz.
Sevgilinizle ilk kez kutlama yapacaksınız; o gece çok özel olmayı istiyorsunuzdur. Saçınız, makyajınızın, kıyafetiniz, duruşunuzla onun bir kere daha büyüleme isteğiyle heyecanlanıyorsunuzdur. Bu sizin en doğal hakkınız ve o gün harika olmalısınız!
Sayısını hatırlamadığınız kez sevgililer günü kutlaması yapmış ve zamanla gelen bir alışkanlık edindiyseniz; o günün sizin için çok özel olmadığını düşünebilir, kendinize fazla özen göstermeden O’nun karşısına çıkmayı düşünüyor olabilirsiniz. Zamanı tersine çevirmeye ne dersiniz? Sevgililer gününde, sizi daha önce hiç görmediği kadar güzel ve bakımlı karşısına çıkıp O’nu kendinize bir kere daha âşık etmek istemez misiniz?
Sevgililer günü hazırlıklarınız için size yardımcı olacak ipuçlarıyla keyifli bir gün geçirmenizi diliyorum.
Topuklu Ayakkabı
Sevgililer gününde elbise, pantolon, şort, tulum, etek gibi hangi parçayı seçmiş olursanız olun yüksek topuklu ayakkabılarınızı stilinizden eksik etmeyin. Kıyafetinizle uyum renkte özel tasarımlı bir ayakkabıyla her adımınızda kendinizi güzel ve çekici hissedebilirsiniz.
Doğallık
Özel güne özel hazırlıklar yaparken saç ve makyajınızın olabildiğince doğal görünmesine dikkat edin. Saçınızı kuaförde şekillendirebilirsiniz ancak makyajınızı mutlaka siz yapın ve gerçek güzelliğinizin önüne geçmesine izin vermeyin.
İddialı Takılar
Gözlerinizdeki ışıltıya eşlik edecek takılar kullanmaya ne dersiniz? Sevgililer gününde biraz ışıltılı olmak hem size hem de etrafınıza pozitif enerji verecektir. 2011 modasının renklerinden gümüş ve altın tonlarında takılar tercih edebilirsiniz.
Canlı Renkler
Bu güzel günde kendinizi siyah, kahverengi gibi koyu renklere hapsetmeyin. Mevsime uygun olarak siyah, fuşya, koyu yeşil, mor gibi canlı renklerin enerjik ruhuna teslim olun.
Elleriniz ve Tırnaklarınız
Saç, makyaj, kıyafet, ayakkabı seçimi ne kadar önemliyse eller ve tırnaklarınızın bakımı da önemlidir. Bir gün öncesinden ellerinize manikür yaptırabilir ya da bitkisel bakımlar tercih edebilirsiniz. Ellerinizi güzelliğini öne çıkaracak ojelerle tırnaklarınızı boyayabilirsiniz. Kırmızı oje; her ten rengiyle uyum sağlar ve daima ilgi çekicidir!
İç Güzellik
Kendinizi ödüllendirmek için şuh iç çamaşırı takımları almaya ne dersiniz? Dantel, tül, saten kumaşlardan tasarlanmış kırmızı, mor, ekru gibi renklere sahip iç çamaşırlarıyla o güne özel hazırlıklarınızın iç güzellik aşamasını tamamlayabilirsiniz. Hem zaten “benim için önemli olan iç güzelliğidir” demiyor muyuz? O halde sevgililer günü, iç güzelliği için en doğru zamanlardan biridir


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.