Header Ads

Şifonyer seçmenin püf noktaları burada

Şifonyer, özellikle dar alanlarda hayat kurtarıcı bir mobilyadır. Gardıroplara sığmayan eşyalar, elinizin altında olmasını istediğiniz kıyafetler şifonyere yerleşir. İyi bir şifonyer nasıl olmalıdır?

İyi bir şifonyeri nasıl anlarsınız?
Çekmecelerin yumuşak açılıp kapanması çok önem taşır. Kızaklarda sıkışma olabileceği gibi, hafif ve gevşek çerçeveler de, çekmecelerin sıkışmasına sebep olur. Özellikle metal ve plastik kızaklar kırılabilir.
Ahşap, yarım dar çıtalı kızaklar en sağlamlarıdır. Ahşap topuzlar hoş gözükse de, kullanma ve düşme sonucunda kolaylıkla bozulabilirler.
Hangi form iyidir?
Bu, şifonyerinizi nasıl kullanmak istediğinize bağlıdır. Daha çok çekmece, daha çok eşya koyabileceğiniz anlamına gelir. Ancak şifonyerin üstünü kullanacaksanız, örneğin makyaj masası olara; yüksekliğin bel boyunuzu geçmemesi gerekir.
Farklı derinlikte çekmecelere sahip şifonyerler daha kullanışlıdır. En alttaki derin çekmeceye kazak gibi kalın giysilerinizi, daha dar olanlara hafif giysilerinizi yerleştirebilirsiniz. Eğer şifonyerinizin ayakları varsa, en alttaki çekmeceyi açmak daha kolaydır.
Küçük eşyalarınız çekmecelerin arka kısımlarında kalabileceğinden, çekmece çerçeveleri boyunca uzanan kızaklar, çekmecenin tamamen açılmasını sağlar. Eğer farklı tipte eşyalar saklamak istiyorsanız, bölmeli çekmeceler kullanışlı olacaktır.
Uzun süre kullanım için, çekmecelerin tamamı aynı ahşap malzemeden yapılmış şifonyerleri seçin.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.