Ana sayfa » » Yaşlanmayı geçiktirin

Yaşlanmayı geçiktirin


şeker ve fazla egsersiz, bakın nasıl hızla yaşlanmanıza sebep oluyor.
KAFAYI TAKMAYIN
Stres aynı zamanda bir savaş hormonu olarak bilinen adrenalini körüklüyor. Bu durum, kanın ciltten kaslara doğru yönlendirilmesine neden oluyor. Solgun görünüm işte bu yüzden ortaya çıkıyor. Kronik stresse, yüz kaslarınıhareketlendiriyor, mimik kaslarının yoğunlaşmasına neden oluyor, bağışıklı sistemini zayıflatıyor, cildi olumsuz hava koşulları ve kirlilik gibi dış etkenlere karşı sistemi zayıflatıyor.
Yapın: Ruh durumunu dengelemeye çalışın ve vücudunuzu dinleyin. 
 
YORUCU EGZERSİZLERDEN UZAK DURUN
Egzersiz, oksijen alımını artırıyor. Oksijen, bildiğiniz gibi cildin en önemli besin kaynaklarından birini oluşturuyor. Ayrıca toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor ve cilde parlaklık veriyor. Yine de vücuda fiziksel olarak aşırı yüklenme, hormonal dengesizliklere neden oluyor ve cildin kurumasına yol açıyor. Aşırı kilo kaybı ve fazla yağ da ince kırışıklıkların ve yaşlılığın ilkadımlarının önemli sebeplerinden.
Yapın: Haftada üç gün yapılan dengeli kardiyo egzersiz, yogave pilatesin yanı sıra, cildinizi yeterli su ve kremlerle nemlendirmeyi ihmal etmeyin. 

ŞEKERDEN SAKININ
Fazla şekerli yemek vücutta glikasyon bileşikleri oluşturur; bu da kolajenlerin zarar görerek antioksidanların nötralize olması ve cildin yaşlanma sürecine daha hızlı girmesi anlamına geliyor. Beslenmede kendinize basit alışkanlıklar geliştirin; beyaz ekmek yemeyi kesin, pirinçten uzaklaşın. Bunların yerine taze meyve ve sebze ve tahıl ağırlıklı beslenin.
Yapın: Cildinizi anti-aging formülü içeren ürünlerle koruyun. 
 
DAHA FAZLA UYUYUN
Derin uyku sırasında vücudumuz kolajen ve elastin üretiministimüle eden hormon üretmeye devam ediyor. Az uykuysa, göz çevresinde koyu halkalar, şişlikler, mat ve rengini yitirmiş bir cilt  ve uzun vadede giderek derinleşen kırışıklık demek...
Yapın: Her gece 7-9 saat uyku uyumaya özen gösterin. Yorgun göz çevrenize özel ürünlerle destekleyici bakımlar uygulayın

0 yorum: