Header Ads

Aşkınızı artıran minik jestler

El ele tutuşmayı, odanın bir ucundan sevgilinizin bakışını yakalamayı ve ona "Bebeğim" demeyi ilişkinizin gidişatını belirleyen önemli unsurlar olarak görmüyor olabilirsiniz. 

Son dönemde yapılan yeni bir araştırma, aşk hayatındaki küçük jestlerin inkar edilmeyen gücünü ortaya koyuyor.

Onu övün: Arkadaşınızla dışarı çıktığınızda,arada sırada yaptığı ve sizin hoşlandığınız bir şeyden bahsedin.Örneğin çok güzel kokteyl yapıyor veya salonunuzdaki o büük koltuğu kolaylıkla kaldırıyor olabilir. Kişilik ve Sosyal Psikoloji Dergisi'nde yayımlanan bir araştırma, birbirlerini öven çiftlerin diğerlerine kıyasla uzun vadede daha mutlu olduğunu gösteriyor.

Rutininizi değiştirin:
 Birlikteyken televizyonun karşısında tembellik yapmaktan hoşalnıyor olabilirsiniz.Bunun yerine,yemek masasında oturup yaptığınız spagetti sosundan,o gün ofiste yaşadıklarnızdan veya tatil planlarınızdan konuşun.Otomotik pilota bağlanıp hergün aynı şeyleri yapmaktan vazgeçtiğinizde birlikteyken her anın keyfini çıkarabildiğinizi göreceksiniz.Bu da,aranızdaki bağın kuvvetlenmesi için yepyeni fırsatlar doğuracaktır.

Onunla ilgili birşeyler keşfedin: Ve sonra bunları onunla paylaşın.Örneğin yıllar önve yaptırdığı dövmesinin hikayesini anlatmasını söyleyin.

Bakışını yakalayın: Bunu kalabalık bir oortamda yapın ve sonrasında gülümseyin ya da göz kırpın. Bu bir anlık olay, her ne kadar yalnız olmasanızda sizi birbirinize yakınlaştıracaktır.

Güzel haberleri şatafatlı bir şekilde kutlayın: Ona sarılın, ayrıntıları anlatmasını isteyin. Kaliforniya Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, en mutlu çiftlerin birbirlerine destek olmakla kalmayıp ikisinden birini başına güzel bir şey geldiğinde gerçek bir ilgi ve heyecanla dinlediklerini gösteriyor.

Ona meydan okuyun: Arabaya veya asansöre kadar yapacağınız yarış sizi yakınlaştırır. Stony Brook Üniversitesi'nin bir araştırmasına göre uyarıcı durumlar çiftlerin birbirlerine daha fazla tutkuyla aşık olmasını sağlıyor.

Ona gerçekten teşekkür edin: Eğer yatak odanızı boyarsa, bir teşekkür olarak en sevdiği yiyeceklerden oluşan bir atıştırma tabağı hazırlayabilirsiniz.

Kavgada tansiyonu düşürün: Kişilik ve Sosyal Psikoloji Dergisi'nde yayımlanan bir araştırma, tartışmanın en ateşli anında ona takma adıyla seslenmenin iki tarafı da sakinleştirdiğini gösteriyor. "Bebeğim seninle tartışmaktan hiç hoşlanmıyorum" gibi şeyler söyleyebilirsiniz. Şunu unutmayın ki, tansiyonu düşürmeyi becerebilen çiftler, bir anlaşmazlığı çabucak çözüp kısa sürede barışabiliyor.

Boynuna masaj yapın: Onunla yan yana yürürken boynuna dokunarak o bölgeye küçük küçük masajlar yapın.Bu,hem aranızda hızlı bir yakınlık kurar hem de ona nekadar şanslı bir erkek olduğunu düşündürür.

Komik bir fıkra öğrenin: Gündüz ondan ayrı olduğunuzda akşam için bir hazırlık yapın ve komik bir fıkra öğrenin.Benzer espri anlayışına sahip çiftler, ilişkilerinde çok daha fazla tatmin duygusuyaşıyorlar.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.