Header Ads

Burçlara göre tatil listesi

Yaz tatili yaklaşıyor tatilde nereye gideceğinize burcunuz karar versin istermisiniz.
KOÇ
Oldukça hareketli ve enerjik olan Koç Burcu’nun etkisi altında doğan insanlar coşkun, yaşamayı seven, canlı atılgan kişilerdir. 
Koç Burcu macerayı temsil ettiğinden tatilinde dağcılık, rafting, yamaç paraşütü gibi sporları yapmayı sever. 
ÖNERİMİZ: Fethiye, Kaş, Dalaman, Antalya, Artvin, Brezilya, Madagaskar

BOĞA
Rahata ve kendine düşkünlüğü ile tanınan Boğa Burcu için en uygun tatil dağ ya da göl manzaralı şık bir tatil köyüdür. 
ÖNERİMİZ: Abant Gölü, Yedigöller, Ağva, Kaş (Çukurbağ Yarımadası) 

İKİZLER
İkizler Burcu’nun anı anına uymaz. Değişkenlikten büyük zevk alır ve oldukça meraklıdırlar. Aynı anda ilgilenebilecekleri birden fazla konu varsa mutlu olurlar.
Tatile dinlenmek için değil, değişiklik için giden İkizler için her an fikir değiştirebileceği için tatil köyleri yerine minik otelleri veya pansiyonları tercih eder. 
ÖNERİMİZ: Olimpos, Amerika. 


YENGEÇ
Ailesine düşkün olan Yengeç Burcu aile bireylerinin tarihini araştırmayı, yaşadıkları yerleri görmeyi sever. Hassas ve yardımsever olan Yengeçler nostaljik ve dini yerleri görmek ve keşfetmek ister.
Kapadokya ve Roma gibi tarihi yerlerin yanında Mekke, Kudüs, Tibet gibi dini şehirleri de görmek isterler. 
Yengeç Burcu için tatilde ne yaptığından çok ne hissettiği önemlidir. 
ÖNERİMİZ: Kapadokya, Roma, Mekke, Kudüs, Tibet 

ASLAN
Lükse ve zevke düşkün Aslan Burcu, kalabalıktan hoşlanır. 5 yıldızlı, kalabalık bir tatil köyü Aslanlar için idealdir.
ÖNERİMİZ: Bodrum, Dubai, Havai.

BAŞAK
Başak Burcu gezmeyi ve araştırma sever. Düzenli bir doğaya sahip Başaklar tatile çıkmadan önce gideceği yeri belirleyip araştırmaya koyulur; kalacağı yerden yiyeceği yemeye her şeyi planlamalıdır. Yabancı bir ülkeye gidiyorsa ve vakti varsa o ülkenin dilini de öğrenmek ister. 
Her şey planlı programlı olacağı için turlara katılmak onlar için uygundur.
ÖNERİMİZ: Doğu, Karadeniz ve Ege turu. 

TERAZİ
Terazi Burcu entelektüel bir burçtur. Sürekli yeni bilgiler öğrenmek ister. Ruhbilimi, insan yapısı, felsefe, din konuları onları çok ilgilendirir. 
Teraziler yalnızlığı sevmediklerinden hareketli büyük kentlerde tatil yapmalıdır. Gideceği şehir ya da ülkede müzeleri, sanat galerilerini dolaşmayı, alışveriş yapmayı sever ve gece hayatından çok zevk alır. 
ÖNERİMİZ: Paris, New York, Prag, İstanbul. 

AKREP
Issız, sessiz, sakin, kimsenin olmadığı bir ada, tatil yöresi ya da özel bir tekne, tam ona göredir. 
Deniz ya da göl kenarında kitap okuyarak, balık tutarak ve hiç bir şey yapmadan dinlenebileceği sakin yerlerde tatil yapmalıdır. 
Akrep Burcu sahilde uzun yürüyüşlere ve araba ile küçük gezilere çıkmaya bayılır. Kalacağı yerin konforlu olmasını sakin bir ortam kadar arzular. 
ÖNERİMİZ: Mavi yolculuk turları, Bahamalar, Karayip Adaları

YAY
Özgürlüklerine düşündürler. Ciddi işlerde ve felsefe konularında çok yararlı kişiler olurlar. Gençken geleneklere aykırı davranışlarda bulunurlar. Yaylar bilmedikleri şeyleri araştırıp keşfetmeyi, edindikleri bilgileri daha sonra gerektiğinde kullanmak için depolamayı severler. Bilinmeyeni keşfetmeyi çok ekici bulduklarından gezmeyi yeni insanlar, yeni kültürler görmeyi çok severler. 
Yay burcunun seyahat etmeye karsı müthiş bir tutkusu vardır. Ne kadar uzak ve egzotik yerlere giderse o kadar çok heyecan duyar. Uzak Doğu ülkeleri onlar için biçilmiş kaftandır. 
ÖNERİMİZ: Hindistan, Tibet, Afrika.

OĞLAK
Geleneklerine çok bağlı kişiler olduğundan duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çeker, genç kuşaklarla pek geçinemezler. Genellikle yalnız insanlardır. 
Geleneklere ve tarihe önem verdiği için, antik ve tarihi yerleri gezmekten büyük zevk alır. 
ÖNERİMİZ: Roma, Mısır, Efes.

KOVA
Yenilik ve değişiklikten yanadır. Hayal güçleri sınırsız olmakla birlikte, düşünceleri bulundukları çağın ötesinde, akılcı ve sezgiseldir. Bilimsel bir kafaya sahiptirler, fakat bilim adamı olmayabilirlerdir. Çoğu zaman yeni bir şey keşfetmekle uğraşırlar. Büyük sosyal değişimlerin olduğu Rusya, Çin gibi yerlere gitmeyi sever. 
Doğa harikası ıssız yerlerde özgürlük ve keşif duygusunu yaşayacaktır. Her dakikası planlanmış turlar ona göre değildir. Kendi programını kendi yapacağı bir tatili tercih eder. 
Esintili bir karakteri olduğu için hiç bir gezinin katı kuralları ya da günlük programı olmamalıdır. Sürprizlere ve değişikliklere açık bir tatil düşünmelisiniz. 
ÖNERİMİZ: Küba, Güney Amerika, Rusya, Çin, Olimpos.

BALIK
Genellikle hayal dünyasında yaşarlar. Yaşam görüşleri ciddi fakat gerçekçi değildir. 
Dalga seslerinin duyulduğu, deniz manzaralı küçük bir otel, onu rahatlatacak ve sakinleştirecektir. 
ÖNERİMİZ: Yunan Adaları, Bali.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.