Header Ads

Ex'ten arkadaş olur mu?

Eski sevgilinizle arkadaş olabilir misiniz? Yoksa herşey bir hiç uğruna mı olmak zorunda?

Çoğu ilişkiye bir noktada güle güle demek gerekiyor – tabi beraber nikah masasına oturmayı düşünmüyorsanız. Eski sevgilinizle ağlatan ve güldüren birçokk anı paylaştınız, artık bu deneyimleri alıp yola devam etmenin zamanı. Ama bir yerde ayrılan sevgililer arkadaş kalmaya söz verme ihtiyacı duyuyor ve bu da ne yazıkki tutulamayan sözler listesinde yerini buluyor. Rahat alan

Ortak anlaşarak ayrılmak çok nadir görünen bir şeydir. Bir taraf genelde kalp kıran olur ve öbürü de ayrılığın üzerine haftalarca hatta aylarca ağlayan taraf olur. İyi zamanlarınızı beraber geçirdiğiniz birinden ayrılmak kolay değildir. 
Ama ayrılan kişi kendini daha iyi hissetmek için: “Sen değil, benim. Ama hala arkadaş olabiliriz” der. Bu arkadaşlık teklifi terkeden kişinin çok kötü biri olmadığına çünkü eskisiyle arkadaş olmak istediği düşüncesine iter. 

Bir canavar yarattım

Terk eden taraf arkadaş kalmak için eski sevgililerinin hayatlarında kalacaklarını ve onları özlemeyeceklerini bilir. 

Artık terk eden rahatlıkla hayatına devam eder ve eski sevgilisiyle arada bir kahve içmeye devam eder. Ancak terk edilen kişi her zaman kalplerini kıran kişinin emailleri ve mesajlarıyla tekrar tekrar üzülmek zorundadır. 

Tabiki de mesajlar ve kahve içmeler uzun sürmez ama sürerse bunların bitişi ayrılıktan daha kötü olur. 
Bütün bunları düşündükten sonra hala arkadaş olabilir misiniz? Bizce hayır. Nedenleri için okumaya devam..
Birbirinizi çıplak gördünüz

Bir arkadaşınızla rahat bir şekilde seks yapabilmeniz mümkün olsa bile bu bile sizin ilişkinize zarar verebilir. Kabul etmesi zor bile olsa, biriyle samimi olduktan sonra ilişkiyi normale çevirmek çok zordur. Her zaman o kişinin çıplak hali aklınızda kalır ve onun kokusuyla veya bir şarkıyla bile buluşmalarınız ve yaşadığınız güzel geceler aklınıza gelir. 

Ne kadar aldırmasanız bile karşınızdaki insanın cildiyle yaşadığınız güzel zamandan sonra o insanı aynı gözle görmek kolay değil. 

Hiçbir zaman birbirinize sır veremezsiniz

İki eski sevgilinin birbiriyle arkadaş kalmaya çalışması kadar birbirlerine sır vermeleri de oldukça zordur. Eski sevgilinize bu akşam çok güzel bir kadınla buluşmanız olduğunu veya yeni sevgilinizle haftasonu kaçamağı yapacağınızı nasıl söylersiniz? 
Bu kadar çok sırıtmanızın nedeni olarak, bir kadının sizi daha önce hiç olmadığınız kadar mutlu ettiğini söyleyemezsiniz bile. 

Onunla bunları konuşabilirsiniz ama hayatlarınızdaki yeni insanlar bu konuda her zaman hassas olacaktır. Gururunuz yüzünden sizi dün akşam eken kızı anlatamazsınız bile. 

Arkadaş kalmak bir zamanlar hayatımızda olan birinin hala orada olacağı anlamına gelir. Ve arada bir onları arayarak nasıl olduklarını sormak gibi bir rahatlık verebilir ancak hiçbir zaman gerçekten nasıl olduklarını bilemeyiz. 

Her zaman bir taraf sert olacaktır. 

Ayrılıklar çoğunlukla tek taraflı olduğu için her zaman bir taraf kızgınlık ve soğukluk hissedecektir. Eskiniz arkadaşlığı yalandan yapsa bile o sizin gerçekten yakın arkadaşınız değildir. Eğer potansiyel yeni sevgilinizle olan planlarınız hep sabote edilmiş gibi geliyorsa, gerçekten sabote edilmiş olabilir. 

Kıskançlık oyuna dahil olabilir

Kızgınlık varsa kıskançlıkta vardır. Eski sevgiliniz hayatının aşkını bulduğu zaman onun adına sevinmek gerçekten zordur. 

Başkalarıyla olmasını istemezsiniz


Eski sevgiliniz yeni birini bulduğunda kızmanız veya kıskanmanız normal birşey – duygular silinmiş olsa bile. Kim yeni sevgiliyi bulacak yarışmasına döner adeta. Terk edilen kişi başlatır genelde. Hatta ayrılan kişi için bile başkasının yerinizi alması düşüncesi zordur ve bazen acı bile verebilir. 

Tutku hala var

İlişkiniz sadece problemden oluşsa bile aranızdaki tutku ve cinsel etkileşim hala orada (tabi arzu eksikliği ilişkinizi bitiren şey değilse). Bu bir felaket için tariftir çünkü bu “arkadaşlık” adı altında her beraber oluşunuzda şehvet ve tutku son bir kez “ayrılık” seksine dönüşebilir. Bu sizi en başa geri döndürür – ayrıldıktan sonraki hisleriniz geri gelir ve daha yeni yeni iyi hissetmeye başlamıştınız. 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.