Header Ads

Makyajın uzun süre dayanması için öneriler


Makyajın kadınsı güzellikleri arttırması ve küçük kusurları kamufle etmesi açısından hayatımızdaki rolü yadsınamaz. Ancak bazen telaşlı yaşam tarzı, yoğun programlar ve çevresel faktörler hepimizin arzu ettiği mükemmel bir makyaj için izin vermez. 

Cildinizi temizleyin ve nemlendirin:
İyi ve uzun ömürlü makyajın ilk adımı cildin temiz ve nemli olmasıdır. Temiz ve nemlendirilmiş cilt, makyajı çok iyi hapseder, makyaja kolaylıkla ve homojen şekilde adapte olur. Bir nemlendirici krem, bazen bir makyaj tabanı da olabilir. Nemlendiricinin makyaja karşı en iyi müttefik olduğunu bilmelisiniz! Bazen makyaj için cildimizi temizlemeyi ve nemlendirmeyi unutuyoruz. Ama cildimizin en büyük düşmanı budur aslında...

Fondöten:
İkinci adım fondöten uygulaması. Nemlendiriciden 10 dakika sonra fondöteninizi sürün. Fondöten; küçük kusurları örter, cildi düzgünleştirir ve makyajın tutunma süresini arttırır. Zaman geçtikçe fondötenin ciltte buharlaşmasını engellemek için üzerine hafifçe toz pudra uygulayın. Böylece fondöteni sabitlemiş olursunuz. Ayrıca yağsız fondötenler ciltte daha uzun süre kalırlar, aklınızda olsun.
Fondöten için püf noktası: Fondöteninizin kalıcı olması için, fondöteni sürdükten birkaç dakika sonra hafif nemli ellerinizle cildinize yumuşakça bastırarak kompres yapın. Bu yolla, fondöten gözeneklerin içine girer ve cilde iyice nüfuz eder. Makyaj artistlerinin sırlarından biri budur...

Pudra:
Kompakt pudra kullanın. Bu, makyajın direncini arttırır... Üstüne toz dokudaki allığı fırçayla sürün. Ten makyajınız bitti. Bu şekilde bir uygulama ile cildinizdeki makyaj saatler boyu aynı tazelikte kalır.

Eyeliner:
Kadınlar seksi, çekici bir görünüm için en çok gözlerini kullanırlar. Dramatik bir göz makyajı, bir göz kalemi veya sıvı bir eyeliner kullanarak elde edilebilir. Ancak, bu ikisi arasında seçim yaparken, sıvı eyeliner'ın kalemden dört kat daha dayanıklı olduğunu bilmelisiniz. 
Likit eyeliner uygulamadan önce göz kapaklarınızın üzerine baz olarak pudra sürün. Böylece uygulama sırasında dağılma ve yayılmaları önleyebilirsiniz. Gündüz için ince, gece için kuyruklu kalın bir çizgi yapabilirsiniz. Kalın çizgiler dramatik bakışlar yaratır.

Maskara:
Akan bir maskaradan daha kötü ne görünebilir? Kim 10 yıl daha yaşlı görünmek ister? Bunu önlemek için waterproof maskara kullanın. Kirpikleri uzatan, biraz da hacim veren bir maskara yeterlidir. Kirpiklere hacim veren maskaralar kirpiklerde ağırlık yaratabilir, uzatan maskaralar ise daha hafiftir.

Ruj:
Harika bir ruj buldunuz ama sürdükten kısa süre sonra rengi gidiyor. Ne yapmalı? Öncelikle dudaklarınız her zaman pürüzsüz olmalı. Bu yüzden dudaklarınızı nemsiz bırakmayın, kurumalarına izin vermeyin. Üstü pütür pütür dudaklarda hiçbir ruj kalıcı olamaz. Dudaklarınızı nemlendirdikten hemen sonra ruj sürmeyin, yine rengi uçar. Dudaklar kremi iyice emsin. Ardından ruju özel dudak fırçasıyla sürün. Üstüne de aynı tonda parlatıcı sürün.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.