Header Ads

Öpüşmeyle ilgili bilmediğiniz şaşırtıcı 10 şey.

Mutlu bir ilişkide öpüşmelerin önemi çok büyüktür. Öpüşmeyle ilgili bilmediğiniz şaşırtıcı 10 şey.

Öpüşme şekilleri ilişkinin sağlıklığı ve uyumluluğu hakkında her şeyi söylüyor. Öpüşürken beyniniz ve vücudunuzda neler olduğunu merak ediyor musunuz? Öpüşmelerinizi daha romantik daha seksi hale getirmek ister misiniz?

Kimyasal değil duygusal

Öpüşmenin genellikle kimyasal uyuşma olduğu söylenir. İki yabancı kimyasal uyumu sahip olsalar da birbirlerini öperken duygusallığı bulamayabilirler. İhtiyaçtan doğan öpüşmeler sadece ihtiyaç için yapılır ve çok büyük bir haz vermez. Karşısındaki insana karşı bir şeyler hisseden kişiler birbirlerini arzulu ve istekli olarak öperler. Güvenli ve rahat bir ortamda öpüşmeler çok duygusal olur. Bu yuzden öpüşme kimyasal değil duygusal bir şeydir. 

Öpüşme teknik değil doğaldır

Canlıların cinsellik iç güdüleri doğuştan gelen bir şeydir. Sonradan öğrenilen veya teknikle olacak bişr şey değildir. Hayvanlar da karşı cinsleriyle öpüşür. İnsanlar bir şey hissetikleri kişileri öpmek isterler, sevgilerini bu şekilde gösterirler. Öpüşmek iç güdüsül bir şeydir. 

Beynin cinsel dürtüsü dudaklar

Vücudun herhangi bir yeri öpüldüğünde beyin cinsel uyarılarda bulunur. Dudaktan öpüşme ise beyinde daha fazla istek ve arzu yaratır. Dudaktan başlanan öpüşmeler kişilere güven ve zevk veririr

Öpüşme çağlar öncesinden var

İnsanlık tarihinin var olduğu andan itibaren öpüşme ve sevişme vardır. Bebekler dudaklarıyla annesinden beslenir. Dudaktan temas doğuştan gelen bir bağdır, sevgi belirtisidir. İki kişinin öpüşmesi insanın kendini iyi hissetmesini sağlar. Dudaklar aşkla beden arasında arasında bağ kurar. 

Öpüşme evrensel mi?

Öpüşme bugün insanlar arasında "neredeyse tamamen evrensel" gibi görünüyor. Fakat herkesin  kendine göre farklı öpüşme şekilleri vardır. Kimileri emerek, kimileri yalayarak, kimileri ise sert bir şekilde sevgililerini öperler. Öpüşmenin farklı şekilleri olsa da, aradaki duysal ve cinsel bağı kuran en önemli şeydir. 

Eskimoların burun sürtme adeti

Eskimolar birbiriyleriyle burunlarını sürtürek iletişime girerlerdi. Burun ve üst dudak arasındaki yeri emerlerdi ve bundan çok büyük zevk alırlardı. 

İlk öpüşme hep hatırlanır

İlk öpüşmeler her zaman hatırlanır. İlk cinsel ilişki unutulsa da ilk öpüşme unutulmaz. Bunun nedeni seksin başlangıcı olmasıdır. Genç kızlar için ilk öpüşmeleri seks yapmak kadar önemlidir.

Erkeklerin öpüşürken dillerini sık kullanması

Erkekler kadınları çoğu zaman yalayarak, emerek öperler. Kadının her yerini diliyle öpmeleri erkeklerin tükürük yoluyla libido artırma ve  testosteron çoğaltmalarına neden olur. Kadınlar bu ağzı açık tükürüklü öpücüklerden her zaman şikayetçi olsalarda erkekler çok zevk alırlar. 

Gözler açık mı kapalı mı?

İyi bir öpücükle romantik ve duygusal bağlarla zevk alabilirsiniz. Romantik ortamda gözleri kapalı öpüşen çiftler daha fazla zevk alırlar. Bilinçsizce, öylesine öpüşmenin sonucu kötü olabilir. Karşı tarafa güven e zevk vermez. 

Kokuların gücü

Koku bilinçsiz bir şekilde kişinin genetiğinde bağışıklık ifade edebilir. Koku karşı cinsler arasında çekiciliği sağlar ve birbirine yakınlaştırıp öpüşmeyi başlatır. Kokular iç güdüsel olarak cinselliği ve haz almayı artırır. 
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.