Header Ads

Sık yapılan 6 makyaj günahı


İyi bir makyaj bütün havanızı değiştirir. Makyaj hataları da. Leke gibi allık, kat kat pudra, bozulmuş oje tüm çabanızı   boşa çıkartır. Siz siz olun altı makyaj günahından kaçının
1.LEKE
ALLIK ten makyajının en önemli unsurlarından biri. Eğer doğuştan elma yanaklarınız yoksa cilt tipinize göre bir allık kullanmalısınız. Ancak, eğer allığınızı iyi yaymazsanız bir palyaçoya benzemeniz işten değil. Allık sürerken yüzünüzü hafifçe çevirip farklı açılardan da bakın ve her yöne doğru yayın. Allık tipi de çok önemli. Karma ciltlerin yanak ve şakakları genellikle kuru olur. Eğer cildiniz kuruysa krem allık en iyisidir. Yağlı ciltler için en uygunu toz allıklar. Birkaç yıldır hayatımızda olan sıvı ve jel allıklar hem her cilt tipine uygun hem de çok kalıcı. Fakat hızla yaymalısınız çünkü hemen kuruyorlar.
2. ÇİZGİ
İYİ uygulanmış bir eyeliner bazı kıyafetlerle çok güzel durur. Ama göz makyajında keskin   çizgiler sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. O yüzden yumuşak kalemleri tercih edin. Göz makyajınızda renkleri birbirleriyle karıştırın. Eğer eyeliner’ı düzgün süremiyorsanız ya vazgeçin ya da kullanmadan önce uygulamayı öğrenin.
3. HARİTA
BAHARLA birlikte otobronzanlar gündemimize giriyor. Bu ürünler güneş ve solaryumun zararlı etkilerine maruz kalmadan renklenmek için ideal. Fakat otobronzan uygulamadan önce iyi bir peeling yapmazsanız yüzünüzde, bedeninizde haritalarla karşılaşmanız kaçınılmaz.
4. BOŞ ÇERÇEVE
EVET, rujumuzu kolay sürmek, dudaklarımızdaki şekil bozukluklarını düzeltmek için dudak kalemi kullanıyoruz. Ama bunun ruj ve parlatıcılardan daha kalıcı olduğunu unutmayın. Rujunuzu veya parlatıcınızı sık sık yenilemezseniz ortası boyasız ama çevresi çizili dudaklarınız olur. Berbat bir görüntü.
5. KATLAR
TEN makyajınızda farklı ürünler kullanıyorsunuz; aydınlatıcı, kapatıcı, fondöten, pudra. Fakat bunların hepsini yüzünüzün her tarafına sürerseniz gün içinde cildinizin bu kadar malzemeyi kaldıramayıp kusma ihtimali artar. Aydınlatıcınızı elmacık kemiklerinizin üstüne ve kaşlarınızın altına uygulamanız yeter. Burnunuzun kenarları, gözaltları gibi koyu renkli alanlara kapatıcı uygulayın. Eğer cildiniz duruysa fondöteni sadece özel gecelere bile saklayabilirsiniz. Pudrayı ise burun, alın, çene gibi parlamaya yatkın yerlere uygulayın. Gün boyu yüzünüz yağlanıp parlayabilir. Bunun için ardı ardına pudra sürmeyin. Birçok markanın yağ emen mendilleri var. Onlardan olmasa bile herhangi bir kağıt mendille yüzünüzün yağını alıp hafifçe pudralayabilirsiniz.
6. ÇİZİKLER
KLAVYELER, anahtarlar hatta çatal bıçak... Hepsi tırnaklarınızı çizip manikürünüz bozma riski taşıyor. Belli belirsiz bir cilanın bozulmuş olması dikkat çekmeyebilir ama eğer iddialı bir oje kullanıyorsanız manikürünüzün bozulmaması gerekir. Bunun için ellerinizi sürekli kremleyin, tırnak etlerinizi itin ve ojenizin üzerine koruyucu bir kat sürün ki kolay kolay bozulmasın.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.