Header Ads

Kıvır kıvırcık saçların güzel görünmesi için ne yapabiliriz

Kıvırcık saçlılar hiç kuşkusuz bakım konusunda en çok sıkıntı çeken grup. Yıkarken, kuruturken, evden çıkarken saçlarına özel ilgi gösteren, doğru bakım ürününü bulmak için kötü tecrübeler yaşamak zorunda kalan bir grup. Aşağıda sıraladığımız önerilerle bu süreci kısaltmak mümkün.

Saç bakım ürünlerini uyguladıktan sonra bir daha ellemeyin
Bakım ürünlerini sürüp tarayıp ellerinizle şekillendirdikten sonra, saçınızı kendi halinde kurumaya bırakın. Buklelerinizi kesinlikle ellemeyin. Fırçalamak ve taramak saçlarınızı kocaman bir tüy topu yapmaktan başka bir işe yaramaz.

Saçlarınız kendi halinde kurusun
Saçlarınızı her zaman kendi kendine kurumaya bırakamayabilirsiniz, ama vaktiniz varsa kesinlikle bırakın. Saç kurutma makineleri saçınızdaki nemi aldığından, dalgalarınız beklediğiniz gibi şekillenmez, belirgin olmaz ve dağılır.

Aceleniz varsa ısıyı yayan bir makineyle düşük sıcaklıkta, saçlarınızı ellemeden kurutabilirsiniz. Hemen hemen yarısı kuruyana kadar makineyi saçınız üzerinde gezdirin ve sonra kendi haline bırakın.

Yağ bazlı ürünlerden kaçının
Belirgin bukleler için yağ bazlı olmayan ürünler kullanmak en iyisidir. Saçınızın belirgin bukleler şeklinde olmasını istemiyorsanız, o zaman yağlı ürünler kullanabilirsiniz, saçınıza bir zararı olmaz. Ancak jelimsi ürünlerin tel tel dağılmaları önleyerek iyi şekil vereceğini unutmayın.

Saç kesiminize dikkat
Bukleleriniz ne yaparsanız yapın şekil almıyor mu? O zaman iyi bir kuaföre gidip buklelerinizi ortaya çıkaracak bir kesimin vakti gelmiş demektir. Kıvırcık saçlı birçok kadın saçlarının piramit şeklinde uzadığını düşünür. İyi bir kesimle bukleler, kask gibi hareketsiz kalmak yerine aşağı doğru zarifçe hareketlenecektir.

Saçınızı kestireceğiniz kuaförü iyi seçin. Bazı kuaförler saçlarınızın hacmini azaltmak için ara makas yapmayı önerirler ancak bu bukleler için her zaman iyi sonuç vermez.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.