Header Ads

Nazar nedir bilimsel izahı var mıdır?

Nazarın bilimsel izahı.. İnanmazsanız değmez, inanıyorsanız beyinle gönderilen negatif elektriği engelleyin!
Din kitaplarında değişik tarzlarda ifade edilen nazar bilimsel olarak da izah edilmiştir…

Nazar olayını iki türlü inceleyebiliriz…

Birincisi, insanın kendi kendine veya çocuğu gibi sevdiklerine hiçbir kötü amaç taşımadan ürettiği negatif enerjidir. Düşünün çocuğunuz birkaç gün yemek yemez, üzülürsünüz, sonra bir gün çok güzel yer sevinip anlatırsınız (öyle güzel yedi ki bugün) diye arkanızı bir dönersiniz çocuk kusmuş. Eyvah nazarım değdi dersiniz. Anne çocuğuna kötü gözle bakar mı? Tabiî ki hayır. Bunun böyle olmaması için Allah'tan beynimizde çocukluğumuzdan beri sürekli kodlanan bir kelime vardır. MAAŞALLAH. Bu kelime söylendiği anda nazar değmeyeceğine beynimizi şartlandırdıysak (veya başka bir kelime de olabilir ama toplumumuzda genelde hep bu kelime kullanılır) beyin bu kelimeyi duyduğunda negatif enerji üretimini yapamamaktadır. Bu arada gerçekten nazara inanmayan kişilerde böyle bir enerji üretilmeyeceği için onların ne nazarları değer nede onlara nazar değer.
İkincisi: Bir insanın başkasına nazar etmesi, beyin kıskançlık duygusu ile hareket ettiğinde yine negatif enerji üretmeye başlar. Özellikle pesimist, haset, kıskanç hep olumsuz düşünen kişilerin nazarı daha çok değer. Rusya'dayken bir takım deneylere katıldım.
Mesela, gözlerini bir noktaya teksif edip bütün enerjilerini bu noktaya kanalize edebilen insanların çok kalın cam bloklarını parçaladıklarını gördüm. Bu enerjinin dalga boyutu ölçüldüğünde lazerle eşdeğer çıktı. Düşünün lazer paslanmaz çeliği bile delip geçebilir ki böyle bir insanın hasetle size baktığı zaman vücudunuza yapabileceği hasarı düşünmek bile istemezsiniz. Onun için hep mavi bir nazar boncuğu takın size baktıklarında gözleri ona kaysın ki size nazarları değmesin derler ama siz hala yakanızın altına veya ceketinizin içine takmaya devam edersiniz. Tabi onun da psikolojik etkisi vardır ama mavinin negatifi toplama özelliğini de yabana atmayalım.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.