Header Ads

Tişörtle zarif ve güzel görünmenin yolları

biye Klasik bir stilde giyinmeyecekseniz, kaçınmanız gereken genel bir yanılgı var. Çoğu insan, ne kadar gündelik veya spor giyinecekse, o kadar özensiz olur: “Ne de olsa spor kıyafetlerle o kadar da iyi görünülmez.” Aksine, bir Jean ve tişört ile de zarif görünmek mümkün. Hatta bu basit kıyafetler içinde bile iyi görünüyorsanız çok daha etkili olabilirsiniz. Fakat her kıyafette olduğu gibi, kusurları gizleyip, estetik yönleri ortaya çıkartarak…

En çok giydiğimiz giysilerden birisi de elbette tişört. tişörtlerin boyu, rengi, boynu vücudunuzun daha güzel görünmesini sağlayabilecek kilit yerler.Örneğin, giydiğiniz tişört kısaysa, kalçanızı büyük gösterecektir. Kalçaya kadar inen tişörtler basene veya kalçaya dikkati çekmez. Bu bölgelerde fazla kilolarınız varsa sizi zarif göstermesi için daha uzun tişörtleri öneriyoruz. Eğer zayıfsanız ve dolgun görünmek istiyorsanız, tabii ki tam tersini tercih ederek kısa tişörtler giymenizde yarar var.

V yaka tişörtler, göğüs bölgesi geniş ya da üst bölgesi normalden daha kalın olan kadınların kurtarıcısıdır. Birkaç kilo aldığınızı, göbeklendiğinizi ya da regl öncesi şiştiğinizi hissediyorsanız, sizi huzura kavuşturacak güzel bir V yaka tişört olabilir. Büyük göğüslere mi sahipsiniz? O halde, çok da derin olmayan bir V yaka, dikkati göğüs bölgenizden köprücük
kemiklerinize ve yüzünüze çekecektir. Üstünüz inceyse ya da dar omuzlara sahipseniz, derin V dekolte ise sizin yardımcınız. Daha kadınsı bir görünümü derin V yakayla yakalamamanız imkansız.

Kollarınız tombulsa, kaçınmanız gereken ilk model; normalden de kısa kollu, yayvan yakalı tshirtler. Bu modeller, ince kollular ve üstü ince olanlar için biçilmiş kaftan. Tişörtlerin en klasiği olan sıfır yaka tişörtler, göğüsleri iri göstermek için birebirdir. 

Baskılı sıfır yakalar, iri göğüslülerin özellikle kaçınması gereken, baskının düzgün durmaması, katlanması sebebiyle dikkati daha fazla o bölgeye çeken modeller. Gıdık bölgesine ayrıca dikkat çeken sıfır yakalar, köprücük kemiğini açıkta bırakacak kadar açık değillerse boynu kısa gösterirler. Daha yüksek boyunlu sıfır yakaları özellikle normalden uzun boyunlu olan ve bunu gizlemek isteyen kadınlara tavsiye ediyoruz. Derin yuvarlak yakaları büyük göğüslülere tavsiye ederken, derin kare yakaları küçük göğüslülere öneriyoruz.

Türk kadın vücut tipine en çok yakışacak modellerden birini, No Fear markasında görebiliyoruz. Uzun dökümlü kolları, yayvan yakası ve kalçaya dek inen boyu ile pek çok Türk kadının zaaflarını örtüp zarif gösterebilecek bu modelin biz en çok, baharın gelişini andıran yumuşak çizgilere sahip desenli ve uçuk pembe renklisini sevdik! 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.