Header Ads

Gelin ve damada evlilik öncesi estetikler

Yaşanan en önemli günlerden biri olan nikah ve düğün günü, hem gelin hem de damat adaylarının olmadıkları kadar güzel görünmek istedikleri gün oluyor. Yeni bir hayata yeni bir görünümle adım atmak isteyen çiftlerin sayısı ise her geçen gün artıyor
Gelin adayları evlilik öncesi en çok hangi operasyonları tercih ediyor?
Öncelik oluyor. Burnun yüzün ortasında ve yüze bakıldığında ilk göze çarpan organ olması nedeni ile gelin adaylarımız için en fazla tercih edilen operasyonların başında burun ameliyatı geliyor. Bunun yanı sıra gelinlerin saçlarını çoğunluklu olarak topuz yapmaları, kepçe kulak problemini de gündeme getirebiliyor ve böylesi zamanlarda kulak estetiği operasyonlarında da artış oluyor. Yüze yağ enjeksiyonları, dolgular ve botoks uygulamaları da yine gelin adaylarının en fazla tercih ettiği işlemlerin başında geliyor.

Gelin adaylarında yüz estetiği dışında tercih edilen bölgeler var mı?
İstenilen gelinliği rahatça taşıyabilmek için meme estetiğine de çok önem veriliyor. Özellikle meme hacmi yeterli olmayanlarda meme protezleri ile memeler büyütülüyor. Memelerin sarkık olması durumunda ise; meme dikleştirme ve toparlamalar yapılıyor.
Bu ameliyatların süresi nedir?
Operasyonların biçimine ve kişiye göre bu süre değişiyor. Örneğin burun ameliyatları 2-3 saat sürer. Kulak estetiğinde süre 1,5 saattir ve hasta aynı gün taburcu edilebilir. Ancak 7 güne kadar kulakta şişmeler olabilir ve bu süre zarfında hastanın istirahat etmesi gerekmektedir. Meme estetiğinde ise süre 1-3 saat arasında değişir ve hastanın hastanede kalması sıklıkla gerekmez. 
Peki, evlilik öncesi cerrahi işlemler ne zaman başlamalı?
yapılacak cerrahi işlemlerin düğün tarihinden en geç 2 ay, daha küçük işlemlerin 1 ay önce tamamlanmış olması önemlidir.
Damat adayları evlilik öncesi en çok hangi operasyonları tercih ediyorlar?
Tıp dilinde “jinekomasti”, erkek memesinin normalden fazla, hatta aşırı derecede büyüyerek kadınsı bir vücut görünümüne neden olması durumu için erkekler, evlilik ve tabii balayı öncesi bu operasyonu geçirebiliyorlar. Erkeklerde de göğüs estetiği en sık tercih edilen operasyonlardandır. Bunun dışından estetik burun ameliyatları da talep edilebiliyor.
Hem gelin hem damat adaylarının ortak yaptırdıkları operasyonlar nelerdir?
Özellikle bölgesel yağlanma şikâyeti olan kişilerin operasyon listesinde en hızlı ve net sonuç için liposuction görülüyor. Genç bayanlarda düğün öncesi en çok tercih edilen  operasyonlardan biri de genital estetiktir. Bunun yanı sıra yüzdeki kırışıklara botox uygulamasının düğün tarihinden 10 gün önce yapılması uygun oluyor. Botoksun kırışıklık tedavisindeki kullanımı dışında alın, koltuk altı, avuç içi ve ayak tabanındaki aşırı terlemeye engel olması da gelin ve damat adaylarında en fazla ercih edilen cerrahi işlemler arasında.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.