Header Ads

İnce bel için limon ve susam yağı


Yaz yaklaşırken fazla kilolarından kurtulmak için harekete geçen pek çok insan Özellikle de kadın var. Siz de bunlardan biriyseniz, karnınızdaki yağları limon suyuyla yok edin.
Karın çevremde yağlanma var. Beslenme tarzıma çok dikkat ediyorum ve her gün düzenli olarak karın hareketleri yapıyorum. Ancak yine de ince bir bele sahip olamıyorum. Başka ne yapabilirim ? D. I./Adana
Suna DUMANKAYA - Spor yapmayı sürdürün. Ayrıca her gün birer çorba kaşığı limon suyu, susam yağı, biberiye yağı ve okaliptüs yağını karıştırıp; sorunlu bölgeye dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün.


Kuruyan ciltlere böğürtlenli maske
Bahar geldiğinden beri cildim çok problemli. Sürekli kuruyor ve pul pul dökülüyor. Kullandığım nemlendiricilerin hiçbiri işe yaramadı. Sizin bana bir Öneriniz var mı? S.A./İstanbul
Suna DUMANKAYA - Üç adet böğürtlen, bir tatlı kaşığı polen, bir tatlı kaşığı saf zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı yulafı karıştırın. Bu karışımı cildinize sürün. 20 dakika beklettikten sonra da yıkayarak çıkarın. Bu formülü haftada en az Uç kez uygulayın. Ayrıca, her gece yatmadan Önce temiz cildinize üzüm çekirdeği yağıyla masaj yapın.
Kaşlar için fındıklı bakım
Kaşlarım ve kirpiklerim çok dökülüyor. Kaşımı aldırdıktan sonra belli kısımlarda kıl çıkmamaya başladı. Kaşlarımı ve kirpiklerimi gürleştirmek için yararlanabileceğim etkili bir formülünüz var mı? Y.K./Çanakkale
Suna DUMANKAYA - Bir adet fındığı teflon tavada kavurun. Ilıkken kaşlarınıza sürün. Bir tutam okaliptüsü çay gibi demleyip süzün. Ardından bununla kaşlarınıza kompres yapın. Bu İşlemi her gün tekrarlayın.
Sivilcelerinizi üzüm sirkesiyle kurutun
Sivilcelerimle başım dertte. Onlardan kurtulmak için ne yapmam gerekiyor? N.Y./Bilecik
Suna DUMANKAYA - Birer tatlı kaşığı şap tozu, kırmızı üzüm sirkesi ve maden suyunu karıştırın. Bu karışımı pamuk yardımıyla cildinizin sivilceli yerlerine yayın. Yarım adet patatesi rendeleyip suyunu çıkarın. Bu suyu da sivilcelerinize sürüp, sabaha kadar bekletin. Bu formülü, her gün uygulayın.
Sarkan göğüslerin ilacı yumurta sarısı
Henüz 33 yaşındayım. Son günlerde dekolte bölgemin ve göğüslerimin sarkmaya başladığını hissediyorum. Hiç doğum yapmamış genç biri olarak, bu durum beni çok korkutuyor. Dekoltemin toparlanması için ne yapabilirim? M.B./Antalya
Suna DUMANKAYA - Bir çorba kaşığı süt tozu, bir çay kaşığı toz polen ve bir yumurta sarısını alabildiği kadar sütle karıştırın. Bu karışımı dekolte bölgenize yayın ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Ardından da yıkanın. Etkili bir sonuç almak için bu formülü haftada en az iki kez uygulayın. Bu karışımdan sarkan yanaklarınızı toparlamak için de yararlanabilirsiniz.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.