Header Ads

Kavisli ve dolgun bir popo için yapılması gerekenler

Biz kadınlarda popo, güzellik ve seks simgelerinden biri. Hele bir de kavisli ve yuvarlak olursa... Dolgun ve kavisli popoya kavuşmak artık hayal değil.

popo operasyonlarında, fizik muayenesi sonucu, hangi cerrahi yöntemi uygulanacağına karar verdiklerini ve popoşekillendirmede en sık başvurulan cerrahi yöntemleri sıralıyor. 

- Liposuction
- Yağ Enjeksiyonu
- Protez Uygulamaları
- Germe Yöntemleri


Sanılanın aksine, popo bölgesine liposuction uygulamasını yapmaktan kaçınmak gerekir. Hastalarda popo bölgesineliposuction yapmaktansa, bel, bacak iç ve dış bölgeleri, popo kıvrımının altında ki bölgelere lazer liposuction yaparak popoyu daha belirgin hale getirmek çok daha sık başvurduğumuz bir yöntemdir. Şayet, yapısal olarak hastanın popobölgesinde aşırı yağ birikimi varsa, kontrollü bir liposuction popo bölgesine uygulanabilir.
Yağ enjeksiyonu, popo dolgunluğu sağlamak amacıyla, en sık başvurduğumuz yöntemdir. Zayıf kişilerde, kilo kaybı olan hastalarda, özellikle popo üst kısmını, hastanın kendi vücudundan aldığımız yağ greftini enjekte ederek, istenen dolgunluk ve kavissağlayabilmekteyiz. Yağ greftinin en büyük avantajı, hastanın iyileşme süreci çok kısa ve sosyal hayata dönüşü çok çabuk olmaktadır. Bu işlemin tekrar uygulanabilmesi de bir diğer avantajıdır.

Popo protezi, kalçaların arasındaki kıvrımdan ve siyatik sinire zarar vermemek için kalçaların üst kısmına yerleştirilir. Ameliyat epiduralveya genel anestezi altında yapılır, 4 saat sürer ve hastanede 1 gece kalınır. 7-15 gün sonra işe dönülebilir. Eğer protez yerleştirilirse kalçadan kas içi enjeksiyonlardan kaçınmak gerekir.

Aşırı kilo kaybı olan, ileri yaş hastalarda, kombine germe operasyonları ile popo şekillendirme tercih edilmektedir. Bu operasyonların en büyük sıkıntısı, oluşan izlerdir. İzleri iç çamaşırı hattına gizleyerek yapmaktayız.

Son yıllarda popo şekillendirme yöntemleri arasında iple askı ve kök hücre uygulamaları da hızla popüler olmaktadır. İple askı yöntemlerinde en büyük dezavantaj, belli bir süre sonra ip direncini kaybederek, popo da tekrar sarkma olabilmesidir. 
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.