Header Ads

Yazın en seksi saç trendleri

Uzun bir kış mevsiminin ardından kim görünümünü yenilemek istemez ki? Yazın en trendi saç renklerini çok ekstrem renk geçişsleri olmadığı sürece evinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.
Güneş Değmiş Saçlar
Geçen yılın gölge modası (Saç diplerine göre belirgin derecede açık renk saç uçları) bu trendin öncüsü olarak görülebilir. Şanslısınız çünkü renk uzmanı Marie Robinson,“Geçtiğimiz sene saç uçları diplere göre en az beş ton açılıyordu, şimdi yalnızca iki ton açıklık yeterli oluyor” diyor.
SARIŞINSANIZ: Yeni renk açıcı spreyler (Schwarzkopf Blondme) az miktarda peroksit içeriyor. Çalkalayıp saç uçlarınıza püskürtün ve içeriği aktive etmek için saç kurutma makinesinden yardım alın. Bir hafta sonra saç uçlarınız iki ton açılmış olacak.?
ESMER YA DA KIZILSANIZ: Saç renginize uygun bir röfle seti satın alın. Saçlarınızın tamamını ortadan ikiye ayırdıktan sonra her iki yanda toplayın. Boyayı saç dibinin beş santim kadar altından başlayarak eski bir maskara fırçasıyla uygulayın ve ince renk geçişleri oluşmasını sağlayın.
Koyu Kızıl
Kırmızı saç modasını takip etmek için mor alt tonlardaki derin kızılları keşfetmek şart. Hatta son zamanlarda Google aramalarında kızıl saç görsellerine tıklanma oranı neredeyse yüzde 90 artmış. Robinson, “Kuaförlük hayatım boyunca hiç bu kadar çok kızıl saç talebiyle karşılaşmamıştım” diyor.
SARIŞINSANIZ:Saçlarınız çok açık renk olduğu için istediğiniz kızıl tonunu elde edemeyebilirsiniz.Bu yüzden bir kuaför salonuna gidip en moda kızıl tonunun size ne kadar yakışacağını danışabilirsiniz.
ESMER YA DA KIZILSANIZ: Kalıcı saç boyaları kahverengi saçlarda mükemmel kızıllar yaratıyor. Doğal kızılsanız belki yarı kalıcı boyalarla saç renginizi biraz daha koyulaştırabilirsiniz. Açık kızıl tonlarında saçlara sahipseniz yoğun bir kızıl ton seçerek yepyeni bir görünüm elde edebilirsiniz. Buna hazır değilseniz minik adımlarla ilerleyip açık kızıl rengi sadece saçlarınızın uçlarına uygulayabilirsiniz. Şakaklardan başın arkasına doğru ayırdığınız saç tutamlarına beş santim kalınlığında gölgeler uygulayarak ekstra bir ışıltı kazandırabilirsiniz.
Beyaz Altın
Buz prensesi saçları geri dönüyor. Yeni versiyonda platin ve altın tonları birbiriyle kombinleniyor ve tek bir tonun sebep olacağı soluk görünüm ortadan kalkıyor.Işıltılı Kestane Kahverengi saçlara uygulanan ışıltılı gölgeler, tamamen sarı saçlardan çok daha doğal ve klas görünüyor.
SARIŞINSANIZ: Küllü ve altın sarısı gibi birkaç sarı tonunu içinde barındıran bir saç boyasını tercih edin. Önce saç diplerinizi boyayıp bekleyin. Son beş dakikada da tarakla saçlarınızı tarayıp boyanın saç uçlarına da bulaşmasını sağlayın.

ESMER VEYA KIZILSANIZ:  Koyu saçları açmak çok riskli. İşin uzmanından randevu almanız ise en doğrusu olacaktır.
Işıltılı Kestane
Kahverengi saçlara uygulanan ışıltılı gölgeler, tamamen sarı saçlardan çok daha doğal ve klas görünüyor.
SARIŞINSANIZ: Kalıcı kestane tonlarında bir boya ile 10 dakika içerisinde saçlarınız istediğiniz renge kavuşacak. Öncelikle gölgeler için açık renk olmasını istediğiniz tutamlara sprey saç kremi sıkın ve onları tokayla bağlayın. Boyayı, tutamlar dışındaki saçlarınızda beş dakika bekletin.Sonra kalan boyayı bağladığınız tutamlara da uygulayarak beş dakika daha bekletin ve yıkayın. Saç kremi tutamların renginin koyulaşmasını önleyecek.

ESMER VEYA KIZILSANIZ: Kızıllar, saçlarının tamamının boyanması ve gölge gibi iki ayrı işlem yapmalılar. Bu yüzden de saçlarını bir uzmana emanet etmeleri şart. Esmerlerin ihtiyaçları ise yalnızca bir röfle seti. Saçlarınızı topuz yapın ve renginin açılmasını istediğiniz tutamları boyayın.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.