Header Ads

Yeni sezonun çarpıcı makyaj trendleri

Sürekli aynı şeyleri tekrarlayarak canınızı sıkmak istemiyorum elbette; ama iç karartıcı krizin etkilerini ekonomi yaparak atlatmanın mümkün olacağını hepimiz biliyoruz. Tasarımcıların da bu yaz, krizden etkilendikleri apaçık ortada. Bu yüzden yenisezonda daha pratik koleksiyonlara imza atıyorlar. Ancak makyaj ve saç tasarımcıları için aynı şeyleri söylemek zor. Çünkü onlara göre kadınların fantezilere ihtiyaçları var. Dolayısıyla saçlar ve makyaj renkleri, hiç olmadıkları kadar güçlü. Makyajdaki dinamizm öncelikle dudaklarda öne çıkıyor. Kırmızı tonlar dudaklara enerji veriyor. Belirgin kaşlar, karakteristik yüzler yaratıyor. Ve hayatımıza renk katmak için makyajın bin bir tonu kullanılıyor. 
Çılgın farlar: David Bowie’nin 80’li yıllardaki göz makyajından esinlenen farlar, sezonda turuncu, mor, kırmızı ve sarı gölgeler olarak göz kırpıyor.
Kırmızı dudaklar: Koyu kırmızı, güçlü duruşu simgeliyor. Zaman zaman parlak ve aydınlık tonları kullanılsa da, genelde koyu ve kadifemsi dokuları tercih ediliyor.
Gül rengi yanaklar: Fondöten ve pudra, hayatımızdan tamamen çıktığı andan itibaren devreye enerjik görünümlü pembe dokunuşlar giriyor. Mat cildinizi -özellikle elmacık kemikleri bölgesinde- küçük bir fırça darbesiyle sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.
Koyu gözler: İşte sezonun en cesur makyajı: Siyah far ve göz kalemi, parlak mavi far ve metalik tonlar... Elle
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.