Header Ads

Bu otel çiftlere 48 saatte boşanmayı vaad ediyor

Hollanda’da kurulu Heartbreak Hotel çiftlere 48 saatte boşanmayı vaat ediyor.

Hollanda’da kurulu Heartbreak Hotel, tek kişilik odalarda konaklattığı evli çiftleri 48 saat içinde boşanmaya hazır hale getireceklerini vaat ediyor. Psikolog, pedagog, avukat, evlilik danışmanı, noter ve hayat koçundan oluşan bir kadro istihdam eden Heartbreak Hotel Ajansı, bu hizmet karşığında 2 bin 500 euro alıyor. Ajans sahibi Jim Helfins, “Boşanmak istemeyen tarafı ikna ederek, kavgasız ayrılmalarını sağlıyoruz” diyor


Hollanda faaliyet gösteren Heartbreak Hotel isimli ajans, toplam 2 bin 500 euro karşılığında tek kişilik odalarda konaklattığı evli çiftlere 48 saat içinde boşanmayı vaat ediyor. Ayrılmak için kendisine başvuran çiftleri Hollanda ve Belçika’da yer alan 5 yıldızlı lüks otellerde tek kişilik ayrı odalara yerleştiren Heartbreak Hotel isimli ajans, psikolog, pedagog, çocuk psikologu, avukat, emlakçı, evlilik danışmanı, noter ve hayat koçundan oluşan bir kadro istihdam ediyor. TurizmGüncel’in haberine göre, Heartbreak Hotel sadece 48 saatte çiftleri bu sıkıntıdan kurtarmayı vaat ediyor.

İsmini Rock’n Roll’un kralı Elvis Presley’in 1956 yılında tam 8 hafta boyunca Bilboard Top 100 listesinde 1 numarada kalmasını sağlayan parçasından alan Heartbreak Hotel, boşanmak isteyen çiftleri özgürlüklerine kavgasız, gürültüsüz hızlıca ulaşmalarını sağlıyor.

Süreç yıpratıcı


Ajansın sahibi Jim Helfins, çiftler arasında boşanma sürecinin son derece yorucu ve yıpratıcı olduğuna dikkat çekerek, boşanma dönemini kolay ve kırgınlıklara yer vermeden gerçekleştirmeyi kendilerine amaç edindiklerini ve bu nedenle otellerinde psikolog, avukat, pedagog, noter ve evlilik danışmanından oluşan bir kadro istihdam ettiklerini belirtiyor.

Helfins, “Biz ne istediğini bilen çiftlere bu hizmeti veriyoruz. Mesela çocuğun kimde kalacağına önceden karar vermiş, ya da bu anlamda ilişkide bir eğilim oluşmuş çiftleri daha kısa süre içinde boşandırıyoruz” diyor.

“Burada amaç, boşanmaya karar vermiş çiftlerin kavgasız, gürültüsüz ve medeni bir şekilde kendi yollarına gitmelerini sağlamak,” diyen Jim Helfins şöyle devam ediyor: “Boşanmak isteyen bir çift neden uzun süre acı çeksin ki? Yapılması gereken şey, boşanmak istemeyen tarafı buna ikna etmek. İnsanları, ‘Artık bitti’ anlayışına alıştırıyoruz
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.