Header Ads

Cildiniz ve vücudunuzu tatile hazırlamanın yolu

Kış boyunca hayalini kurduğumuz yaz tatili işte geldi çattı. Hepimiz deniz, güneş ve kumun tadını çıkarmaya hazırız ama tatile çıkmadan önce vücudumuz ve cildimiz için yapmamız gereken hazırlıklar da var. Tatil öncesi cilt ve vücut bakımı gerçekten önemlidir. Cilt ve vücut peeling’i ile rahatlatıcı bir masaj kusursuz, pürüzsüz bir görünüm için idealdir. Zengin içerikli bir vücut losyonu sadece bir hafta düzenli kullanımda umduğunuzdan daha fazlasını verir. Vücut maskeleri bacak arkaları, ayaklar ve topuklar gibi sorunlu bölgeleri rahatlatır ve sonraki günlere hazırlar.
YAZ GÜNEŞİ AŞIRI MAKYAJDAN HOŞLANMAZ
Yaz ayları güneşin tüm nimetlerinden faydalandığınız için belki de makyaj yapmaya gerek duymayacağınız tek zaman. Güneşli bir günde yapacağınız en hafif makyaj bile yapış yapış durabilir, akar ve son derece rahatsız edici olabilir ama cildinizi yinede renksiz buluyorsanız bronzlaştırıcı pudralardan ve ışıltılı rujlardan yararlanabilirsiniz.

VÜCUDUNUZU CANLANDIRMANIN TAM ZAMANI 
Hem ruhunuzu, hem de vücudunuzu sakinleştiren ılık bir banyo duyularınızı harekete geçirirken vücudunuzun gün boyu ihtiyaç duyduğu nem ve sükuneti de cömertçe sunar. Haftada iki kez vücut peeling’i ile cildinizi arındırırsanız daha yumuşak ve parlak bir güzellik kazanırsınız.

GÜNEŞ KREMLERİNİZ YÜZÜNÜZÜ KORUYOR MU?
Son teknolojide üretilen güneş koruyucu kremler, plajda da güzel görünebilmek için yapacağınız planların başında geliyor. Örneğin antioksidanlar ve pigment düzenleyici kremler UVA ve UVB ışınlarına karşı cildinizin koruyucu kalkanlarıdır. Yüzünüz için geliştirilen kremlerle cildiniz nemli, pürüzsüz kalır ve güneşe karşı korunur.

YAŞLANMA KARŞITI BAKIM 
UVA ışınlarının neden olduğu hasarlara ve serbest radikallere karşı cildinizi koruyacak ürünlere de ihtiyacınız var. Antioksidan serumlar güneşin zararlarına karşı koruma kalkanı oluşturur. Bu serumlar sadece korumakla kalmıyor, cildinizin yaşlanma karşıtı bakımını da yapıyor. Bitkisel içerikler ciltteki lekeler ve ton farklılıklarını azaltır kencildin daha aydınlık görünmesini sağlıyor. Aynı zamanda anti-aging içerikleri ile güneşin ciltte oluşturduğu hasarı onarmaya yardımcı oluyor.


Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.