Header Ads

Sevgilinizle Telefonda Konuşmanın 10 Altın Kuralı


Erkeklerle kadınların telefon ve bilgisayar gibi iletişim araçlarına bakış açıları çok farklı. Erkekler bu araçları bilgi almak için kullanırken, kadınlar duygu ve düşüncelerini paylaşıyorlar. Konuyu araştırırken çok eğlendik. Sonuçların sizin de ilginizi çekeceğinden eminiz!

Boş konuşmayın
Erkeklerin çoğu, telefonda uzun uzun konuşmaktan hoşlanmaz. Hele siz “Bugün ne yaptın?” sorusunu günlük programınızı dakika dakika anlatarak yanıtlıyorsanız, dikkati bir süre sonra dağılacaktır. Bu yüzden tabii ki telefonda sohbet edin ama konuyu çok fazla uzatmayın. Sizin için önemli meseleleri ise buluşmalarınıza saklayın. Doğal olun ve en yakın arkadaşınızla sohbet ediyormuş gibi konuşun ama “Saçımın kırıklarını aldırmam gerek ya da epilasyon yaptıracağım” gibi “kızsal” konuları yakın arkadaşlarınıza saklayın. Eğer o, sizi arıyorsa bırakın konuşsun ama eğer arayan sizseniz konuşmayı mümkünse kısa tutun.Telefon mesajlarına dikkat edin.

Eğer size “ Naber” gibi kısa bir mesaj attıysa, ona uzun bir karşılık vermeyin. Mesajlarınızı anlaşılır ve kısa yazın ama ilginç olacak bir şeyler ekleyin. Aranızdaki özel bir espri veya gizemli bir not olabilir. Eğer sadece bir-iki kere görüştüyseniz ilk mesajın ondan gelmesini bekleyin ama iç güdülerinize de kulak verin. Bazen ilk adımları sizin atmanız gerekebilir. Tatlı, seksi mesajlar atarken de aşırıya kaçmayın.
Erkek ne zaman ve ne sıklıkta
aranmalı?

Unutmamanız gereken en önemli kurallardan biri şu; hiçbir zaman ilk arayan siz olmayın. İlk buluşmadan sonra mutlaka onun aramasını beklemelisiniz, bu, belki klişedir ama inanın doğru olduğu için klişeleşmiştir. Normal şartlar altında buluştuktan sonra sizi o gece veya ertesi gün aramalı ya da mesaj göndermeli. Eğer aramazsa beklemelisiniz. Aradan bir hafta geçtiği halde aramıyorsa, sizden hoşlanmıyor demektir. Tabii hastalık, aileden birinin ölümü veya işten atılma gibi çok ciddi bir bahanesi yoksa. Uzun bir süredir birlikteyseniz, yine de onu, sizi aradığından daha fazla sayıda aramamalısınız. Bu, can sıkıcı olabilir hatta sizden uzaklaşmasına bile sebep olabilir. Çünkü erkekler bağımsız ve güçlü kadınlardan hoşlanırlar. Çok fazla arayan kadınları yapışkan, fazla bağımlı gibi genellemelere dahil ederler.


Aradığı zaman nasıl konuşmalı?
Kurallar sadece bunlarla da sınırlı değil tabii. Sizi aradığı zaman sevindiğinizi çok belli etmeyin ve en önemlisi telefonu ilk çalışında açmayın. Böylece, telefon başında heyecanla onun aramasını bekliyormuşsunuz gibi görünmezsiniz. Ayrıca her aradığında telefonu açmayın. Bir süre sonra yanıt vermeniz daha doğru olur. Böylece sizi daha çok merak eder ve her istediği zaman ulaşılır görünmezsiniz. Unutmayın onun üstünüze düşüyor olması gerekli, tersi değil.
Cevapsız iki aramanız var...
Eğer aradığınızda telefonunuza cevap vermediyse hemen paniğe kapılmayın, gerçekten meşgul olabilir ve telefonuna cevap veremeyeceği bir yerde de olabilir. Bu durumda onu tekrar aramak yerine mesaj atın. Eğer makul bir zamandan sonra ve mesaj atmanıza rağmen hâlâ sizi aramadıysa, sizinle ilgilenmiyor demektir, onu bir daha arayarak zamanınızı harcamanıza gerek yok. Çok acil ve önemli bir şey olmadıkça birkaç kere üst üste aramaktan da kaçınmalısınız.

Sessizlik krizini atlatın.
Nasıl olduğunu bilirsiniz, sizi arar ve konuşurken birden ikinizde susarsınız ve bu bir anlık suskunluk saatlerce gibi gelir birden. İşte gereğinden fazla uzayan sessizliklerden kurtulmak için, uzmanlar soru sormanızı öneriyor. Onunla ilgili sorular sorun ama bunlar “Neredeydin?” gibi soruşturma şeklinde değil de sevdiği veya sevmediği şeyler gibi genel konular hakkında olsun. Böylece yeni bir konu açılır ve sizde sessizlik krizini atlatmış olursunuz
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.