Header Ads

Çapkınlık kadınında hakkımıdır?


Batı toplumu tekeşliliğe inanır, en azından öyle gibi görünür. Görüntünün altında yaşananlar ise, hepimizce malumdur. Carl Jung der ki: “Bir evliliğe önceden gerekli olan şey, sadakat iznidir!”
Bence erkekler, sosyal kısıtlamalar ve yasal zorunluluklar olmasaydı, sonsuza kadar rastgele cinsel ilişki yaşayabilirlerdi. Erkeklerin rastgele ilişkide kaybedecekleri çok az şey vardır. Oysa bu tarz bir ilişkiden çocuk sahibi olma riski taşıyan kadın, hayatına dair önemli bir plana imza atmak zorunda kalır.
Kadınların genetiğinde sevgi, güven ve uzun soluklu ilişki arayışı vardır. Erkeklerin ise, listesinin ilk sırasında seks vardır. Bilim bu durumu, erkeğin neslini sürdürebilmek için, her alana spermini bırakması olarak açıklar. Kadının bir erkeği seçmesini ise, sahip olabileceği en iyi niteliklere sahip adamı arayış çabası olarak gösterir. Yani kadın, bir erkeği seçtiğinde, bilinçaltında onun en iyi genetik özelliklere sahip olduğunu düşünür. Bu güne kadar ki seçimlerimize bakarsak, hay ben bizim bilinçaltımıza….
Bilim hep erkeklerin lehine çalışıyor gibi görünse de, işin konuşulmayan tarafı aslında bize çalışır. Kadın madem en iyi genetik yapıdan çocuk sahibi olmak içgüdüsüyle hareket ediyor, o zaman farklı genetik yapıları görüp, sonra seçim yapması gerekmez mi? Bu durumda bizim en az erkekler kadar çapkın olmamız gerekmiyor mu? Ayrıca arkamızda bilim var! Kim karşı çıkabilir? Sosyal yaşam elbette! Erkeğin elinin kiri olan her durum, kadını “orospu” yapar. Bu yüzden kadın tekeşlilik yandaşı gibi gösterilir ama erkeğin genetik savunması üstünde asılıdır.
Günümüzde sanki bu yargıları yıkmak istermiş gibi, elbette bu bilince sahip olarak değil ama yine de ortaya çapkın kadınlar çıkmaya başladı. Bu durum bizi neden rahatsız ediyor? Öncelikle geleneklerimiz ve aldığımız eğitim sebebiyle bu kültüre yabancıyız. Aklımız çapkınlık ile kadınlığı yan yana koyamıyor. Kimileri, kendileri aynı özgürlüğe sahip değil diye çekemiyor. Onun da içinden geçiyor ama şartları ya da inançları sebebiyle yapamıyor. Kimileri, çapkın kadınların artmasının kocaları açısından tehlike olduğunu düşünüyor. O kadar çok sebep var ki… Ama şu bir gerçek, kadını en çok diğer kadınlar yerden yere vuruyor.
Şimdi yazının bu bölümüne kadar okuyup, bunun destekçisi olduğumu zannedenler çıkacaktır. Bir yanlış anlamaya yol açmamak için, şunu açıklamak istiyorum: Her kadın gitsin canının istediğiyle yatsın diye bir fikri savunmuyorum. Ancak erkeklerin arkalarına alarak şimdi çok daha rahat bir halde yaptıkları rastgele cinsel ilişki oyunlarına karşılık, mantıklı bir cevap veriyorum.
Eğer birilerinin çokeşliliğe ihtiyacı varsa, onlar da kadınlardır. Cinsel yönden de bakarsanız, kadının orgazm ihtiyacı ve sayısı bir erkeğin tek başına yetebileceğinden fazladır. Biz çocuklarımıza genetik olarak en iyiyi vermek istediğimize göre, o kadar mükemmel bir yapının tek bir erkekte olması da zayıf ihtimal olduğuna göre, asıl çokeşlilik ihtiyacı olan bizleriz.
Kadın olarak, Yaradan’ın sahip olduğu ve bize de bahşettiği yaratma özelliğimizin farkında olarak, birinizi seçip, her türlü yanlışınıza rağmen ömrümüzü tek erkekle geçirmeye razı oluyorsak, biz değil, siz kırıp kıçınızı oturun. Aklınızı başınıza alın beyler! Canımız isterse, hepinizden daha fazla olan çokeşlilik hakkımızı kullanmaya başlarız. Kadın olmanın mucizevi onurundan şurada efendi gibi duruyoruz, yoksaaa….
Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü
yuksektopuklar.net
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.