Header Ads

Emziren annelere öneriler

Bazı anneler bebeğini emzirirken yanlış emzirmekten tedirgin olurlar. İşte emzirme tüyolarıyla anneler korkularını giderecekler.
Emzirirken doğru pozisyonu alın. Bebeğinizin emerken sütü alabilmesi için bu önemli.Bebeğiniz hazır olana kadar bekleyin. İhtiyacınız olan bebeğiniz ağzını açıncaya kadar beklemek. 
Öneri alın. Bebeğinizi emziremeyeceğiniz kaygısına kapılıyorsanız hemen pes etmeyin. Deneyimli kişilere sorun ve tavsiye alın.
Oturarak emziriken rahat mısınız? Sandalyede oturarak emzirmeyi tercih ettiyseniz, sandalyenin rahat ve konforlu olduğundan emin olun. Sırtı ve kolları destekleyen ve yumuşak koltuk yastıklı olanlar en iyileridir. 
Emzirme sutyeni giyin. Bebeğiniz süt emdiğinde daha rahat emzirmeniz için emzirme sutyenleri sizin için en idealidir.
Emzirmeye uygun kıyafetler giyin. Dışarı çıktığınızda veya misafirliğe gittiğinizde çocuğunuzu daha rahat emzirmek için üretilen kıyafetlerden alın.
Eşiniz size yardımcı olsun. Gecenin yarısında süt içmek için uyandığında, gerekli olan durumlarda eşinizde size yardımcı olsun. Siz emzirmek için hazırlanırken oda bebeğinizi oyalama görevini devralsın.
Bazı annler geceleri emzirmek kolay olsun diye yatakta yan yatarak bebeklerini emziriyorlar. Bu pozisyon geceleri emzirirken annelere çok yardımcı oluyor. Ama dikkat etmeniz gereken husus, uyku halindeyken bebeğinizin düşmemesi

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.