Header Ads

Eski kilimlerinizi değerlendirin.

Elinizde kalan ve kullanmadığınız kilimleri atmak yerine onlarla farklı tasarımlar yapın. İşte kilimlerinizi değerlendirmeniziçin öneriler...

Malzemeler:
Renk ve boyutları farklı olan birkaç adet kilim
- Makas
Sıcak silikon

Yapılışı:
Resim çerçevelerinizi kilimle kaplamak için önce kilimleri çerçevenin kaplanacağı biçimde kesmeniz gerekiyor. Daha sonra kilimin ortasını resmin görüneceği şekilde kesin ve sıcak silikonla çerçevenizin arkasına yapıştırın. Bu uygulamayla birçok çerçevenizi kaplayabilir ve birarada sergileyebilirsiniz. Kilimden yastık kılıfı yapmak içinse yastıklarınızın ebadı kadarhazırlayacağınız kilimleri yastıklarınıza sarın ve birleşim yerlerinden dikin.

Malzemeler:
- Kaplamak üzere kullanılacak vazolar
- Kilim
- Makas
- Çift taraflı bant

Yapılışı:
Kilim kaplamak için kullanacağınız vazoların üzerlerini çift taraflı bantla kaplayın. Daha sonra uygun ebatta kestiğiniz kilimi vazonun etrafına dolayın ve içlerini kıvırın. Kilim kaplamaya uygun vazo bulamıyorsanız kolayı var. Dikdörtgen ebatlı mukavvaları silindir olacak şekilde kaplayın ve koli bandıyla yapıştırıp sabitleyin. Daha sonra kilim kaplama işine geçebilir ve istediğiniz ebatlarda kilimli vazolara sahip olabilirsiniz.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.