Header Ads

Kariyerinizi parlatmanın ipuçları


Net hedefler belirleyin, kendinizi iyi pazarlayın, zamanınızı verimli kullanın, asla vazgeçmeyin...

Net Hedefler Belirleyin.Hedeflerinize ulaşmak için bir tarih belirlemek, bilinç altınıza hedefinizle ilgili ciddi olduğunuz mesajını verir. Araştırmalar, yapılması gerekenler listesi tutan kişilerin, eninde sonunda listeledikleri maddelerin çoğunu gerçekleştirdiklerini kanıtlıyor. Bu, size başarmışlık duygusu verecek ve ilerleme kaydettiğiniz için motive olacaksınız

Kendinizi İyi Pazarlayın.Gerçekte hangi işi istediğinizi iyi anlayın ve o işe sahip olmak için planlamanızı yapın. CV'nizin dikkat çekici olmasını sağlayın. İş görüşmeleriniz için önceden hazırlanın. Görüşeceğiniz firma hakkında bilgi sahibi olun. Etkili konuşmaya ve ne istediğinizi belli etmeye çalışın.

Zamanınızı Verimli Kullanın. Yeni bir iş aramak için kendinize mutlaka zaman yaratın. Çoğunlukla zamanınız yokmuş gibi görünse bile sizin de herkes gibi 24 saatiniz var. Bugünün işini yarına bırakmayın. İş avına ayırdığınız zaman ne kadar çoksa, aradığınız işi bulma şansınız da o kadar yüksektir.

Asla Vazgeçmeyin.İş arayanların yaklaşık üçte biri ilk iki ayiçinde pes ediyorlar. Oysa, özellikle kriz ortamında iş bulmak hiç kolay değildir. Başarılı iş arayanların başarısız olanlardan farkı, doğru şirketten teklif alana kadar, reddedilmekten çekinmemeleridir. Reddedilmeyi kişisel algılamayın. İş arama süreciniz içinde onlar sizi değil, siz onları eliyorsunuz.
Kaynak : Cosmopolitan

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.