Header Ads

Özel geceler için 5 saç modeli


Yaz ayları düğün nişan ve bilimum davet ayları. Bu davetlere katılırken biz hanımların en büyük dertlerinden biri de tabi ki saç

Örgülü topuz

Örgülü topuz modeli son yıllarda sıkça tercih edilir oldu. Benim de favori modelim bu doğrusu. Örgüler saçta hem çok şık duruyor hem de topuzun sıkıcı havasını yumuşatıp güzel bir hareket katıyor

Salaş Örgü

Örgünün sadece topuzlusu değil her türlüsü aslında son dönemde çok popular. Eğer topuzlar size göre değilse ve daha salaş, doğal bir görünüm tercih etmek niyetindeyseniz böyle gevşek bir yan örgü aradığınız şey olabilir! Sanki hiç özenilmemiş, öylesine örülüvermiş gibi görünen salaş örgüler hem çok trend hem de rahat bir görünüm veriyor.

Vintage Dalgalar

60’ları 70’leri çok seviyoruz, sadece giyimde değil saç modellerinde de! Vintage görünümlü bu dalgaları hem uzun hem de omuz hizasındaki saçlara pek yakıştırıyorum. Üstelik kendimde de sık sık uyguladığım bu saç modelini yapmak da oldukça basit. Kalın bir saç maşası veya bigudi yardımıyla evde kendiniz rahatlıkla bu vintage dalgalara sahip olabilirsiniz.

Saç Mücevherleri

Gideceğiniz önemli bir düğün veya davet ise mücevherleriniz kolye bilezik ve küpe ile kısıtlı kalmasın. Saçlarınızı da pek tabii mücevherlerle süsleyip parıl parıl parlatabilirsiniz. İster dağınık bir topuz yapın, ister yarım toplatın, ister açık bırakın sonar da parlak değerli taşlardan yapılmış zarif bir saç tacı ile süsleyin. Prenses gibi görünmüyor mu?

Tüylü Saç Aksesuarları

Son dönemde öne çıkan trendlerden biri de saç aralarına eklenen bu tüylü aksesuarlar. Özellikle yaşça küçük hanımlar için şirin bir tarz olduğunu düşünüyorum. Bu aksesuarlar ile mutlaka saçlarınızı açık bırakın!

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.