Header Ads

İndirimli alışverişlerden sağ çıkma planı!

İndirimli satışlarda neredeyse yarı yarıya inen fiyatlar mağazalara çok fazla müşteri dolmasına neden olabiliyor. Bu da beğendiğimiz ürünü almak için işimizi epeyi zorlaştırıyor. Bu sorunun üstesinden gelmek ve eve istediğiniz şeylerle dönmek için size verebileceğimiz birkaç önerimiz var.

Mağazalarda keşfe çıkın! 
İndirimler başlamadan ve mağazalar tıklım tıklım dolmadan önce, alışveriş merkezlerindeki mağazaları bir kolaçan edin. Beğendiğiniz ürünleri deneyin ve markalarını hatırlayın. Böylece indirime girdiğinde beğendiğiniz ürünü kolaylıkla gidip alabileceksiniz. 

Kendinize bir bütçe belirleyin
Fiyatı ucuz ürünler farkında olmadan çok daha fazla para harcamamıza neden olur. Bu tişört ucuzmuş her rengini alayım, bu etek çok hesaplı iki rengini daha alayın derken, farkında olmadan dünyanın parasını harcayıp eve dönmüş oluruz. Bunun önüne geçebilmek için kendinize bir sınır koyun ve harcadığınız paranın hesabını tutun. Bunu yapmanın en iyi yolu, nakit parayla alışveriş yapmaktır.

İndirimlerden bir gün önce
Birçok mağaza, özellikle de büyük markalar indirimli fiyatları satıştan önceki gece etiketlere yazarlar. Bazen bir ürünün üzerinde üzeri çizilmiş bir fiyat görürsünüz de, görevli size yanlışlık olduğunu söyler ya, işte o fiyatlar, ertesi gün başlayacak indirimin fiyatlarıdır. Bazen mağazalar yanlışlıkla etiketleri ürünlerin üzerine erken yapıştırabiliyorlar. Düşük bir ihtimal ama yine de siz sevdiğiniz markalarda şansınızı bir deneyin.

Alışverişe ne zaman gitmelisiniz? 
Yapılacak en doğru şey alışverişe indirimin başladığı ilk gün gitmektir. Çünkü markalar ellerinde kalan ürünleri sattıkları için aradığınız elbisenin ya da bluzun doğru bedenini bulamayabilirsiniz. Unutmayın ki, indirimli satışlarda istediğiniz şeyler çok çabuk bitebilir.

Ne alınmalı? 
İndirimlerde en çok fiyat farkı, yüksek fiyatlı ürünlerde oluyor. Örneğin 500 TL'ye bir ayakkabı ya da mont beğendiyseniz, sezon sonunda bu fiyat 250 TL'ye kadar düşebiliyor. O yüzden indirimlerden alınacak en mantıklı ürünlerin başında bu tür büyük şeyler geliyor

İnterneti kullanın
Eğer mağaza mağaza germek istemiyorsanız ya da vaktiniz yoksa, internet satışlarını deneyebilirsiniz. Mango, zara, H&M, Mavi gibi markaların internet satışlarında hem uygun fiyatlar, hem de mağazalarda gördüklerinizden farklı ürünler bulabilirsiniz.

Son olarak
İndirimli satışlar zaten daha az ücret ödüyorsunuz diye gördüğünüz her şeyi almanız gerektiği anlamına gelmiyor. Birçok mağaza indirimli satışlarda alınan ürünlerde iade ya da değiştirme yapmıyor. Bu yüzden vaktinizi ayırıp almak istediğiniz şeyleri mutlaka deneyin!
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.