Header Ads

Meyvelerden güzellik sırları

Daha sağlıklı ve enerjik yaşamamız için vitamin dolu meyveler sunan doğa; cilt bakımı ve güzelliği de meyvelerden faydalanabileceğimizi söylüyor!
Portakal, elma, şeftali, limon, muz… Buzdolabımızdaki meyvelerle güzelleşmenin sırları
Kuru cildinizi nemlendirmek için; 1 adet muzu ezip püre haline getirdikten sonra 1 yemek kaşığı gül suyu ile karıştırın. Karışımı yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletip durulayın
Sivilcelerin hızla iyileşmesini sağlamak için; 1 yemek kaşığı portakal kabuğu rendesi ve 1 çay kaşığı gül suyunu karıştırın. Karışımı sivilcenin üzerine sürüp 15 dakika bekletip durulayın.
Cildinizdeki kızarıklık ve kaşıntı sorununu gidermek için; 1 şeftaliyi ezip püre haline getirin. Yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletip durulayın.
Akne sorununu gidermek için limon suyunu sivilcenin üzerine sürüp 15 dakika bekletip durulayın.
Cildinizi pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak için; 1 adet elmayı rendeleyip 1 yemek kaşığı süzme bal ile karıştırın. Karışımı yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletip durulayın.
ildinizin yağ dengesini düzenlemek için; 2 yemek kaşığı elma suyu ve 2 yemek kaşığı portakal suyunu karıştırın. Karışımı yüz ve boyun bölgenize sürüp 15 dakika bekletip durulayın.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.