Header Ads

Top 10 ayakkabı trendi - 2012

Tasarımcıların yeni kreasyonlarını inceleyip içlerinden en iyilerinin sıralamasını yaptık. Önce ayakkabılardan başlıyoruz, çünkü kadınlar hayalini kurdukları görünüme kavuşabilmek için işe ilk olarak ayakkabı satın almakla başlarlar. 
1) Yılan/timsah derisi
2011-2012 Sonbahar Kış sezonunda yılan derisi ayakkabılar oldukça trendi. Pek çok tasarımcı yeni sezon ayakkabı koleksiyonlarında yılan derisi kullanmayı tercih ediyor. Timsah derisi yılan derisi kadar popüler olmasa da, yeni sezon ayakkabı koleksiyonlarında sıkça karşımıza çıkacak.

2) Rugan
Günlük kullanımda rugan ayakkabılar deri ayakkabılar kadar tercih edilmese de, kimse onların şık göründükleri konusunda aksini ifade edemez.

Yeni sezon rugan ayakkabılarda cesur renk kombinasyonları deneyebilirsiniz. Örneğin kırmızı ve siyah, beyaz ve siyah ya da mavi ve bordo.

3) Süet
İyi bir süet, lüks bir görünüm sunar. Tasarımcılar da bunu çok iyi bildiklerinden her sezon binlerce farklı süet ayakkabı dizayn ederler. 2011-2012 Sonbahar Kış sezonunda süet son derece trendi, ayrıca pek çok renk seçeneği ile birlikte.

4) Saten
Saten ayakkabılar günlük kullanım için pek uygun değil. Fakat özel günler için kesinlikle en iyi seçim onlar!

Yeni sezon için hazırlanan saten ayakkabıların içinde şık görüneceğiniz garanti...

5) Platform ve dolgu
Geçen sezondan yeni sezona transfer olanlardan biri de platform ayakkabılar. Fakat geçtiğimiz yaz sezonunda platform ayakkabılar renkli ve sıradışıydı.

Bu kez yeni tasarım platform ve dolgu ayakkabılar karşımıza çok daha modern tarzda çıkıyor.

6) Bağcıklı
Tıpkı platform ayakkabılarda olduğu gibi, bağcıklı ayakkabılar da geçtiğimiz sezondan transfer olan trendler arasında bulunuyor. Ayrıca bu tarzdaki ayakkabıların geçtiğimiz sezona göre biraz olsun tarz değiştirdiğini göreceksiniz. İlkbahar sezonunda narin ve feminen görünen bağcıklı ayakkabılar bu sezon oldukça seksi. 

7) Tokalı 
Moda kendini tekrar ediyor. Birkaç sezon önce ayakkabılarda toka detayları hakkında konuşmuştuk. Fakat kısa bir süre sonra tokalı ayakkabılar tamamen ortadan kayboldu. 

8) Kalın topuk
Kalın topuklu ayakkabıların soğuk mevsimlerde ortaya çıkmasının aslında geçerli bir sebebi var. Çünkü bu tarz ayakkabılar giyerken kendimizi çok daha rahat ve güvende hissediyoruz. 

9) İnce topuk
Kalın topuklu ayakkabılar rahat, fakat ince topuklu ayakkabıların şıklığını asla veremezler. İşte tam da bu nedenle tasarımcılar asla stiletto üretmekten vazgeçmezler. 

10) Ayakkabı içinde çorap
Kadınların ayakkabılarının içerisine göstere göstere çorap giymeyi sevdikleri söylenemez. Fakat Rihanna’yı çorap ve ayakkabı ile gören hayranları onu örnek almaya başladılar.
Çocuklarınızın güvenle girebileceği bir site var artık tipeez
Eğer bu trend size göre değilse, opak çoraplarla ayakkabılarınızı giymeyi deneyerek, bu trende elegan bir şekilde uyum sağlayabilirsiniz.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.