Header Ads

Doğal güzellik yöntemi:Sirke

Sirke özellikle son yıllarda sirkenin yeri kadınlarda bir başka olmuştur güzellik konusunda sirke kadınların doğal bir yöntemi oldu.
Üzüm sirkesi; cildin dış yüzeyindeki ölü hücreleri temizleyip parlak ve sağlıklı görüntüye kavuşmasını sağlar. Yıpranan cildi nemlendirerek esneklik kazandırır.
Özellikle 30’lu yaşlardan sonra yavaşlayan cilt hücreleri üretimini; sirke kürüyle hızlandırabilirsiniz!Antioksidan etkiye sahip sirke sayesinde cildinizi derinlemesine temizleyip, siyah nokta oluşumunu önleyebilirsiniz. Evde ekonomik ve pratik cilt temizliği yapmak için sirke ve zeytinyağlı yeterli!1 çay kaşığı sirke ve 1 çay kaşığı saf zeytinyağını karıştırın. Pamuk yardımıyla yüz ve boyun bölgenize sürüp 30 dakika bekletin. Sürenin sonunda ılık suyla durulayıp kurulayın.
Cilt temizliğinden en iyi performansı almak için sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce mutlaka uygulamanız gerekir.
Anti bakteriyel özelliğe sahip sirke sayesinde cilt yüzeyinde var olan sivilcelerin iyileşmesini ve yeni sivilcelerin çıkmamasını sağlayabilirsiniz. Evde ekonomik ve pratik sivilce karşıtı bakımı için sirke ve gülsuyu yeterli!
Yarım çay bardağı gülsuyu ve yarım çay bardağı üzüm sirkesini iyice karıştırın. Bir parça pamuğun üzerine döküp yüz ve boyun bölgenizi silin. Günlük kullanıma uygundur.
Saç derinizde kepeklenme varsa haftada 1 kez üzüm sirkesi sürüp yarım saat bekletin ve sonrasında ılık suyla durulayın. Kısa sürede kepek probleminin ortadan kalktığını göreceksiniz!
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.