Header Ads

Gençliğinizi korumanıza yardımcı olacak bitkiler


Doğa bize ihtiyacımız olan herşeyi sunar. Tabii kullanmayı bilir ve ona saygı duyarsak. İşte size genç kalma uğraşınızda yardımcı olacak bitkiler…
ÜZÜM:Üzümü yiyip, çekirdeğini tükürmeyin. Hatta mümkünse üzüm çekirdeğinden yapılmış kremlerden yararlanın. Çünkü derinizdeki çatlakları gidermeye birebir.
SİYAH ÜZÜM:Siyah üzümün kabuğunun antikanserojen olduğunu ve kilo kontrolü yapmaya da yaradığını biliyor musunuz?
SARIMSAK:Kokusuna aldırış etmeyin ve düzenli olarak sarmısak kullanın. Tansiyonunuzu düşürür ve detoksikasyona yardımcı olur.
 KEÇİBOYNUZU:Keçiboynuzu hem kolesterolü düşürür hem de hafızayı  dikkati artırıyor
KEKİK:İçerdiği timol sayesinde antiseptik özelliğe sahip. Ayrıca vücuttaki yağları eritmenize ve metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olur.
IHLAMUR:Kanı temizleyip dolaşımı düzenliyor. Sinirlerinizi de güçlendirir.
MAYDONOZ:Lapa haline getirip yüzünüze maske yapın. Kırışıklıklarınızı ve çatlaklarınızı hafifletsin
BİBERİYE:Hafızanızı güçlendirip kan dolaşımınızı düzen sokarak zihninizin ve bedeninizin genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
AYNISAFA:Cildinizi onarmak için aynısafa çiçeğinden yapılan kremlerden kullanabilirsiniz.
AYVA VE ÇEKİRDEĞİ:Ayva çekirdeklerini yarım çay bardağı ılık suda iki gün beklettikten sonra oluşan jölemsi sıvıyla yüzünüze masaj yapın.
ELMA:Bir elmanın kabuklarını mikserden geçirin, içine bir yemek kaşığı krema ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımla boynunuza ve yüzünüze maske uygulayın. Yumuşacık olacaksınız.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.