Ana sayfa » » Gençliğinizi korumanıza yardımcı olacak bitkiler

Gençliğinizi korumanıza yardımcı olacak bitkilerDoğa bize ihtiyacımız olan herşeyi sunar. Tabii kullanmayı bilir ve ona saygı duyarsak. İşte size genç kalma uğraşınızda yardımcı olacak bitkiler…
ÜZÜM:Üzümü yiyip, çekirdeğini tükürmeyin. Hatta mümkünse üzüm çekirdeğinden yapılmış kremlerden yararlanın. Çünkü derinizdeki çatlakları gidermeye birebir.
SİYAH ÜZÜM:Siyah üzümün kabuğunun antikanserojen olduğunu ve kilo kontrolü yapmaya da yaradığını biliyor musunuz?
SARIMSAK:Kokusuna aldırış etmeyin ve düzenli olarak sarmısak kullanın. Tansiyonunuzu düşürür ve detoksikasyona yardımcı olur.
 KEÇİBOYNUZU:Keçiboynuzu hem kolesterolü düşürür hem de hafızayı  dikkati artırıyor
KEKİK:İçerdiği timol sayesinde antiseptik özelliğe sahip. Ayrıca vücuttaki yağları eritmenize ve metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olur.
IHLAMUR:Kanı temizleyip dolaşımı düzenliyor. Sinirlerinizi de güçlendirir.
MAYDONOZ:Lapa haline getirip yüzünüze maske yapın. Kırışıklıklarınızı ve çatlaklarınızı hafifletsin
BİBERİYE:Hafızanızı güçlendirip kan dolaşımınızı düzen sokarak zihninizin ve bedeninizin genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
AYNISAFA:Cildinizi onarmak için aynısafa çiçeğinden yapılan kremlerden kullanabilirsiniz.
AYVA VE ÇEKİRDEĞİ:Ayva çekirdeklerini yarım çay bardağı ılık suda iki gün beklettikten sonra oluşan jölemsi sıvıyla yüzünüze masaj yapın.
ELMA:Bir elmanın kabuklarını mikserden geçirin, içine bir yemek kaşığı krema ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımla boynunuza ve yüzünüze maske uygulayın. Yumuşacık olacaksınız.

0 yorum: