Header Ads

Selülitten hep beraber Kurtuluyoruz!

Kadınların  büyük derdi olan selülitten kurtulmak artık zordeğil. İşte bazı alışkanlıkları hayatınızdan çıkararak selülitten kurtulma yolları...
Selülit, bayanlarda yüzde 80-90 oranında görülen bir durumdur. Erkeklerde nadiren görülen bu sorunun başlıca nedeni hormonel problemlerdir. Kadınlarda ençok 20-40 yaşları arasında görülen selülit, östrojen hormonunun en yüksek olduğu yaşlarda görülüyor. Bunun dışında insülinve trioid de selülit oluşumunu etkileyen faktörler arasında bulunuyor. Dolaşım yetersizliği de vücutta selülit ortaya çıkmasını tetikliyor.

•    Fazla alkol alımı
•    Sigara kullanımı
•    Kafein kullanımı
•    İdrar söktürücü ve sürekli kullanılan ilaçlar

Su tüketimi gerekli!

İçecekler ile selülitler arasındaki ilişkide, su selülitler için çok etkilidir. Gün içerisinde ihtiyacımız olan suyu almamız mutlaka gerekmektedir. Bu ihtiyaç ise herkes için 2 ila 2.5 litre arasında değişmektedir. Kafein ve alkol tüketimi ise daima kontrolde tutulmalı ve makul miktarlarda tüketilmelidir. Alkolün vücutta yağa dönüşmesi ise, selülit oluşumuna büyük ölçüde zemin hazırlamakta, alkol miktarı ve seçimini de daha masum içkilerden yana kullanmalıyız. Alkol almanız gerektiği durumlarda şarap en masum sçenek olacaktır. Zararlı içecekler dışında selülite iyi geldiği söylenen içecekler de bulunuyor. Yeşil çayın metabolizmayı hızlandıran etkisinin dışında, olumlu etki yaptığı da ortaya çıkmıştır.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.