Header Ads

Sütyen seçerken dikkat edilmesi gerekenler


Kadınların iç giyim tercihleri yanlışlarla dolu. İşte sutyen seçiminde dikkat etmeniz gerekenler..

Doğru sutyen kullananların göğüslerinde deforme olmaz. Balenli sutyenler sarkmayı kesinlikle engeller.
moda

* Sutyen seçiminde doğru ölçü çok önemli. Ölçünüzü belirlerken satış görevlisinden mutlaka yardım isteyin. Sutyende iki ölçü olduğunu unutmayın, A-B-C-... diye giden cup (kap diye okunur) ölçünüz ve 34-36-... diye giden göğüs kafesi çevresi ölçünüz.

* Bazı firmalar iki ölçü yerine; 75-80-85 gibi tek ölçü kullanıyorlar. O yüzden denemeden sutyen almayın.

* Doğru ölçüdeki bir sutyende, göğsünüzün cup"ı tamamen doldurmasına özen gösterin.

* Göğüsleriniz büyükse, sağlık ve görünüm açısından küçük gösteren sutyenleri tercih etmelisiniz. Toparlayıcı, sırt ağrısını minimuma indiren bu modeller tam size göre.* Küçük göğüslüyseniz, cup"lı ve silikonlu modelleri tercih etmelisiniz. Ancak burada en önemli ayrıntı, çamaşırın doğal durmasıdır. Çok küçük göğüslüyseniz bir beden büyük kalıp kullanılabilir.

* Desteğe ihtiyacınız varsa balenli ve büyük cup"lı modelleri tercih edin.

* Yarım cup"lı modeller doğal bir görünüm kazandırırken, iç süngerleri çıkabilen modelleri de deneyebilirsiniz.

* Farklı kullanımlar için; askılı, askısız, tek omuz askılı, çapraz askılı, düşük askılı olarak kullanılabilen sutyenlere mutlaka bir göz atın.

* Sportif biriyseniz, vücuda tam oturması için ayarlanabilir askılı, ekstra destek için elastiki bantlı ve terletmeyen kumaşlı sportif sutyenleri tercih edin.

* Külot seçimindeyse, özellikle çalışan ve klasik giyinenler tangayı tercih etmeli, açık renk pantolonlarının altına ten rengi çamaşır giyilmelidir.

* Seksi iç çamaşırı eğlencelidir ama kıyafetinizden görünen kısma da dikkat edin.

* Pantolonlardan görünen gstring"lerin çok çirkin bir görüntü oluşturduğunu hatırlatmakta yarar var! Düşük belli bir pantolon giyiyorsanız mutlaka düşük kesimli iç çamaşırı tercih edin.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.