Header Ads

Utangaç kızlar için flört rehberi


Beğendiğiniz erkeği elde etme konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? O zaman uzmanların önerileriyle hazırladığımız yazımızı dikkate alın ve karşı konulmaz olmanın keyfini çıkarın.
Beğendiğiniz erkekle göz göze geldiğinizde boynunuzdan itibaren tüm yüzünüz kıpkırmızı oluyor. Buluştuğunuzda komik bir anınızı anlatma sırası size geldiğinde kilitlenip kalıyorsunuz... Utangaçlık yüzünü bambaşka şekillerde gösterebilir. Peki utangaç olmanın kaynağı nereden geliyor? Cevabı DNA’nızda gizli. İlkel çağlarda biz insanlar 100-150 kişilik gruplar halinde hayatta kalma mücadelesi verirken bilinçaltımızda grup dışındaki her yabancıyı tehdit olarak algılardık. Kendimizi korumakistediğimizden yıllar içinde gitgide utangaç bir tavır takınmaya başladık. Şimdilerde ise flört konularında da aynı utangaçlığı sürdürüyoruz. Ama merak etmeyin utangaçlık çemberini kırmanız mümkün… İşte size yardımcı olacak birkaç tüyo.
Pozitif olun
İlk buluşmaya hazırlanmanın stresli olduğunun farkındayız; gelin, bunu pozitif bir deneyime çevirelim. Beğendiğiniz bir özelliğinizi küçük not kağıdına yazıp aynanıza yapıştırın ve gördükçe hatırlayın. Buluşma günü geldiğinde ise kendinizle ilgili en ufak bir negatif düşünceyi bile aklınıza getirmeyin
Mekanı belirleyin
Gece buluşmak için sözleştiyseniz kendinizi en çok nerede iyi ve rahat hissediyorsanız orayı tercih edin. Yüzünüze hafif bir gülümseme kondurun. Beyninizin ister istemez rahatladığını hissedeceksiniz.
Dürüst davranın
Utangaçlığınızı gizlemek yerine gerçekçi olmanızı öneriyoruz. Söze şöyle başlayabilirsiniz, “Evet sanırım biraz utangacım, başkaları da benim gibi midir diye düşünmeden edemiyorum.” Dürüst olduğunuzu karşınızdakine hissettirirseniz onun da size aynı şekilde karşılık vermesini sağlayabilirsiniz. Şunu da hatırlatalım utangaç olmak ayıp ya da yanlış bir şey değil. Ayrıca düşünsenize herkes aynı irişkenlikte olsa her şey ne kadar tekdüze olurdu. Bu şekilde insanlar arasında bir uyum oluşabiliyor.
İltifat edin
Karşı tarafla iletişim konusunda hâlâ problem mi yaşıyorsunuz? O zaman onu daha da yakından tanımanıza yardımcı olabilecek sorular sorun. Mesela giyim stili, zevkleri üzerine sohbet edebilirsiniz. Ona “Tişörtünü beğendim, nereden aldın” diyebilirsiniz.
Nefesinizi düzenleyin
Derin derin nefes alın. Yogiler bu sayede ciğerlerimizin enerji kazandığını keşfetmişler. Böylece olabildiğince çok oksijeni içinize çekin ve sonra kendinizden emin bir şekilde flört etmeye başlayın.
Göz teması kurun
Diyelim ki göz göze gelmek konusunda problem yaşıyorsunuz. Önce bir-iki saniye gözlerine bakın, daha sonra ise uzun süre göz teması kurun. Bu konuda zorluk yaşıyorsanız ona bakarken gözlerinin ne renk olduğunu keşfetmeye çalışın. Böylece kendinizi çok daha rahat hissedersiniz.
Gizemli olun
Konuşma sırasında ilginin üzerinizde olması için sakın bir çırpıda tüm hayatınızı anlatmaya kalkmayın. “Biliyor musun ilk köpeğimiz ben üç yaşındayken ölmüştü” gibi negatif anıları hatırlatan cümlelerle konuşmaya başlayarak karşınızdakini boğmayın. Biraz gizemli olup dikkat çekmekten hiçbir zarar gelmez.
Cosmopolitan/Ceylan Yeniacun


Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.