Header Ads

Hassas göğüslerde bebek emzirme nasıl olmalı?

Hassas göğüsleri olan anneler bebeklerini emzirmek için ne yapmalı göğüslerini emzirmeye nasıl hazırlamalı?
Soru: İlk bebeğimi bekliyorum ve emzirme konusunda son derece gerginim. Göğüslerim dokunulmasını istemeyeceğim kadar hassas. %100 anne emzirmeyi desteklesem de bana başka bir seçenek sunabilir misiniz? Fiziksel ve duygusal olarak göğüslerimi emzirmeye hazırlamak için ne yapmalıyım?
Cevap: Bebeğinin emzirmek istediğine çok sevindim. Senin gibi sorunu olan birçok anneyle karşılaştım yani demek oluyor ki yalnız değilsin. Sen de emzirebilirsin.
Özel göğüs hazırlıkları pek tavsiye edilmez. Ancak göğüslerine dokunulmasından rahatsızlık duyan annelere hamilelikleri süresince göğüsleri için hazırlık yapmalarını tavsiye ediyorum. Haklısınız – bu fiziksel olduğu kadar aynı zamanda da duygusal bir hazırlık.%100 sorumluluk duygunla başarılı bir emzirme geçirmek için büyük bir adım attınız. Tebrikler! Bizim güçlü fikirlerimiz ve sizin bağlılığınızla tatmin edici bir emzirme ilişkisine ulaşacaksınız. Bu dönemde bile göğsünüze dokunulmasından rahatsız olacaksınız ancak bu dokunuşa bakış açınız bunu değiştirecek. Ufak adımlarla başlayın.

Göğsünüzün dış yüzeyine dokunmakla başlayın. Duştayken yumuşakça ellerinizi göğüslerinizde dolaştırın. Duştan sonra ise yağla yada masaj losyonuyla masaj yapın. Ve bu yeni hisle rahatlamaya çalışın. Bu duyguya alışınca banyo yaparken göğüs uçlarınıza ve etrafına daha rahat dokunmaya başlarsınız. Bunları yaparken bebeğinizi ve onu beslenmenin güzelliğini düşünün. Bir süre sonra “ göğüslerime dokunabiliyorum” diye bağırmaya başlayacaksınız.
Evdeyken sutyen takmayın. Bu göğüs uçlarınızın uyarılmasına alışmanız konusunda size yardımcı olacak.

Göğüs uçlarınıza dokunmaya alıştıktan sonra, bu oyuna eşinizi de katmak isteyebilirsiniz. Uzanın, hafif bir müzik eşliğinde eşinizin göğüslerinize yavaşça masaj yapmasının keyfini çıkarın. Nerelerinize nasıl dokunmasını istediğinizi eşinize söyleyin. Rahatladıktan sonra ellerinizle onun ellerine daha hassas yerlere doğru rehberlik edebilirsiniz. Daha sonrasında ise bu işlemi sevişmeyle devam ettirip orgazmla sonlandırabilirsiniz. Bu, pozitif duygularınızı güçlendirecek mükemmelliktedir.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.