Header Ads

Kuş pisliğinden güzellik maskesi

Kuş pisliğinden güzellik maskesi yapılır mı? demeyin oluyormuş.İnternette sörf yaparken gördüm sizlerle paylaşayım dedim.
Güzellik ve kozmetik ürünler uygun fiyata yenicarsim.com da tıklayın görün.
Kadınlar yüzyıllardır vazgeçilmez tutkuları olan güzellikleri uğruna akla hayale gelmeyen malzemeler ve yöntemler uygulayabiliyorlar. İşte o malzemelerden en göze çarpanlar... Kuş pisliği Japon kültüründen gelen bu yöntem 18. yüzyıldan beri hala kullanılmakta.
Japonya'ya has müzikli ve danslı bir çeşit sahne oyunu olan kabuki aktörleri ve geyşaların yüzlerine sürdüğü Bülbül dışkısından yapılan 'Uguisu no fun' adlı bu tuhaf Japon pudrası, amino asit bakımından oldukça zengin ve porselen gibi ciltlerinin en büyük sırrı.
Plasenta Plasenta anne ve cenine ait iki dolaşım sistemini birbirinden ayıran bir vücut kesesidir. Bebek doğumundan hemen sonra düşen ve neredeyse bebeğin 3/1 ağırlığında olan plesanta 40'lı yıllardan beri kırışık kremlerinde kullanılıyor ve içecek olarak da tüketiliyor.
Plasenta içeriğindeki hiyalüronik asit, vitamin, protein ve yağın sayesinde hücre yenilenmesini sağlıyor ve yaşlanma sürecini geciktiriyor. Son zamanlarda genç ve güzel kalmaya önem verilen Japonya'da tüketilmeye başlayan domuz plasentası, vitamin ve mineraller bakımından zengin ve 30 mililitrelik şişelerde satılıyor. Bir süre yasaklansa da, plesanta şimdilerde Dünya Sağlık Örgütü tarafından da onaylanan bir krem katkısı.
Boğa spermi Yüksek oranda antioksidan ve e vitamini içeren boğa spermi saç izin uzun yıllardır kullanılıyor. Saçların köklerine iyice yedirilen spermin yüksek derecede protein ihtiva ettiği belirtiliyor.
Evet demekki oluyormuş liste uzayıp gidiyor sanırım bu saydıklarımı okuduktan sonra güzellik maskelerinden bir an uzaklaşacaksınız :))
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.