Header Ads

Fitnes hakkında herşey


Adındanda anlaşılacağı gibi fitness fit olma halidir. Günümüzde çoğu insanın olmak istediği gibi yağ oranı düşük, sıkı bir vücut olarakta tanımlayabiliriz. Tabiki her insan böyle bir vücuda sahip olmak ister, hedefe ulaşabilmek için sitemizde spor salonlarında ve ev ortamında (açık havada) yapılabilicek antremanları bulabileceksiniz.
İnsan vücudu temelde hareket üzerine kurulmuştur. Hareket olmazsa insan metaboliması varlığını sürdüremez. Bu sebepten spor, çocukluk çağlarından itibaren düzenle yapılması gereken bir ihtiyaç halinialmalıdır. Bizimde amacımız;bu konuda sizlere yardımcı olmak, ister evde, ister spor salonundaspor yaparken size gerekli bilgileri, doğruları gösterip sizi daha sağlıklı ve mutlu bir yaşama yönlendirmektir.
Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde artık neredeyse herşey makina , bilgisayar ve robotlar tarafından yapılıyor. İnsan bedeni gitgide daha az hareket eder hale geliyor. Buda obezitenin artmasına, kalp-damar hastalıklarının daha yaygın hale gelmesine, osteoporoz riskinin artmasına ve yetişen neslin erken yaşlanmasına neden oluyor. Tüm bu sebepler yüzünden spor yapmak, ilk olarak sağlık için önemlidir. Kişi ister genç, ister yaşlı, olsun veya ister bayan, ister erkek olsun; kas kütlesini güçlendirmek (arttırmak) ve kardiovasküler ( kalp dolaşım) sistemini korumak , sağlıklı düzenli bir hale sokmak için belirli antremanları uygulamalıdır.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.