Header Ads

Gebelik süresince bilinmesi gereken 5 madde

Gebelik süresince her anne adayının bilmesi gerekenler:
1-Bel ve bacaklarınızda oluşabilecek ağrıları gidermek için duruş ve oturuş pozisyonlarına çok dikkat etmek gerekiyor ağrıların olduğu bölgeye buzla kompres uygulanabilir.
2-Gebelik sırasında kadınların şeker kontrol sisteminde hiç belirti vermeden bozulmalar olabilir.Gebelik diyabeti olarak adlandırılan bu durumu belirlemek için doktorunuz sizeşeker testi önerebilir.

3-Sürekli araba kullanan  gebe kadınlar emniyet kemerini mutlaka takmalı karnı şişmiş bile olsa emniyet kemerinin takmanın bebek üzerine herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.
4-Annelik ve babalık önemli bir sorumluluktur bilgi edinmek için doğum ve bebek bakımı hakkındaki kitaplar birlikte okunmalıdır.
5-Vücudunda meydana gelen değişimler nedeniyle annae adayı kendisini eskisi kadar güzel hissetmeyebilir.Bu dönemde baba adayının eşine ne kadar güzel olduğunu hatırlatması gerekir.
6-Mide kaslarındaki gevşeme nedeniyle anne adayı geceleri gaz sorunu yaşayabilir bunun önüne geçmek için düzenli olarak tuvalete çıkmak hızlı yemek yememek gaz yapıcı yiyecekleri tüketmemek yararlı olabilir.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.