Ana sayfa » » Gebelik süresince bilinmesi gereken 5 madde

Gebelik süresince bilinmesi gereken 5 madde


Gebelik süresince her anne adayının bilmesi gerekenler:
1-Bel ve bacaklarınızda oluşabilecek ağrıları gidermek için duruş ve oturuş pozisyonlarına çok dikkat etmek gerekiyor ağrıların olduğu bölgeye buzla kompres uygulanabilir.
2-Gebelik sırasında kadınların şeker kontrol sisteminde hiç belirti vermeden bozulmalar olabilir.Gebelik diyabeti olarak adlandırılan bu durumu belirlemek için doktorunuz sizeşeker testi önerebilir.

3-Sürekli araba kullanan  gebe kadınlar emniyet kemerini mutlaka takmalı karnı şişmiş bile olsa emniyet kemerinin takmanın bebek üzerine herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.
4-Annelik ve babalık önemli bir sorumluluktur bilgi edinmek için doğum ve bebek bakımı hakkındaki kitaplar birlikte okunmalıdır.
5-Vücudunda meydana gelen değişimler nedeniyle annae adayı kendisini eskisi kadar güzel hissetmeyebilir.Bu dönemde baba adayının eşine ne kadar güzel olduğunu hatırlatması gerekir.
6-Mide kaslarındaki gevşeme nedeniyle anne adayı geceleri gaz sorunu yaşayabilir bunun önüne geçmek için düzenli olarak tuvalete çıkmak hızlı yemek yememek gaz yapıcı yiyecekleri tüketmemek yararlı olabilir.

0 yorum: