Header Ads

2012 gölge ve röfle modelleri

2012 Gölge Modelleri arasında yeni trendler ön planda tutulmuş. Çeşitli Saç Kesimlerine renk kombinizasyonları uygulayabilirsiniz. Gölge renkleri ni kendiniz ten rengine göre belirleyebilirsiniz. Gölge renklerinde püf noktası saç renginin bir iki ton açığı ve koyusunu uygulamaktır. Tabi bazı istisnalar vardır. Mesela siyah saçlar için kızıl, mavi, yeşil gibi trendy gölge renkleri mevcuttur. Bunları yapmak için biraz cesur olmak gerekir. Mesela platin saç rengi için siyah yansımalar farklı bir gölge modeli ortaya çıkarmaktadır. Genelde pop, rock, punk gibi müzik severlerin ilgi odağı olan bir gölge rengidir. Saçlara uygulanan gölge, röfle gibi uygulamalar profesyonel işlemlerdir. Evde kendiniz hiç bir zaman tam kıvamında bir sonuç alamazsınız. Bu yüzden profesyonel ellerde bir kuaförde gölge uygulaması yaptırmanızı önermekteyiz.
sari-platin-golgeler.jpg kahve-karamel-golgeler.jpg 
Yukarıdaki Gölge modelleri en popüler ve en çok kullanılan renklerin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş. Sarı üzeri platin ışıkların atılması oldukça hoş bir görünüm kazandırmış. Açık renkli tenlilerde özellikle beyaz ve pembe cilt tonlarında mükemmel bir bütünlük sağlıyor. Göz rengi renkli olması daha çarpıcı bir görünüm kazanmasına da büyük etken oluyor.
Diğer örnekte kahve tonu üzerinde karamel ışıklar görülüyor. Çok masum ve mevsimsel bir gölge rengi olduğunu görebiliyoruz. Yine bayanlar tarafından en sık kullanılan gölgeler arasında. Karamel ışıklar yerine sarı yansımalarda saçlarınıza uygulanabilir. Bu renklerin bir araya gelmesi ile asla kötü bir sonuç oluşmaz. Cilt rengi olarak esmer tenliler haricinde hemen hemen her cilt rengine uygundur. Aynı zamanda makyaj gerektirmeyen bir saç modelleri şeklidir.
golge-modelleri.jpg siyah-kizil-golgeler.jpg 
Gelelim sıcak gölgelere, sıcak saç rengi tonlarından oluşan kızıl kombinizasyonlarında kızıl siyah en uyumlu renktir. Üstte örnekte önlerde balyaj arkalarda gölge yansımaları uygulanmıştır. Açık ten rengine uygun fakat siyahların bulunması buğday ve bronz tenin kullanımına olanak sağlıyor. Koyu makyaj renkleri ve pastel makyaj tonlarının kullanabileceği bir gölge modeli olarak göze çarpmaktadır. Diğer Örnekte siyah ve mavi tonların bir araya getirilmesi ile treny bir görünüm yakalanmış. Kahkül modelleri ile uygulanan gölge oldukça saç modeline yakışmış ve bir birini tamamlamış.
kahve-golgeler.jpg siyah-yesil-golgeler.jpg 
Çok tonlu renk kombinizasyonlar için renk kırılması olabilir bu yüzden renk koruyucu formüller kullanmanızı önermekteyiz. 2012 sezonunun en çok moda olacak rengi gölgeler olacağını unutmayın. Küçük detaylara kadar dikkat edilmesi gerekir. Mesela renk uyumu saç renginin bir iki ton açığının uygulama şekli çok önemlidir. Saç boyası uygulaması yapmadan önce elinizde bir örnek olurda fikir alırsanız daha sağlıklı olur.
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.