Ana sayfa » , » İşte kadınları bıktıran 10 güzellik derdi

İşte kadınları bıktıran 10 güzellik derdi


Kadınların en büyük kabusu olan kabaran saçların, bulaşan maskaranın, mor gözaltlarının, çatlak dudakların, kurumak bilmeyen ojelerin çaresi aslında hiç de zor değil. InStyle dergisi kadınların en sık karşılaştıkları 10 güzellik sorunu ve çözümlerini ele almış …
MAKYAJ FIRÇALARINI SIK SIK DEĞİŞTİRİNFırçaların üzerinde uzun süre makyaj kalıntıları bırakmak onların bozulmasına neden olabiliyor. Ünlü makyaj artisti Erkan Uluç, 15 günde bir fırçalarınızı kremli şampuanla ılık suda yıkayarak üzerinde biriken yağ ve renklerden arındırmanızı öneriyor. Fırçaları nasıl kuruttuğunuz da fırçanın kalitesi kadar önemli. Uluç, fırçaları düz bir şekilde havlu üzerinde ve uçları boşta kalacak şekilde kurumaya bırakmanızı öneriyor.

GÖZ ALTINDAKİ MOR HALKALARI
Çok yoğun kremsi yapıda bir kapatıcı kullanıyor olabilirsiniz. "Likit formüle sahip olanlar göz altına daha iyi nüfus ederek koyu halkaları daha iyi kapatır" diyor makyaj artisti Jake Bailey. Mavi-gri tonları örtmek için opak, şeftali alt tonlarına sahip likit bir kapatıcı sürün. Üzerine ince ve ışığı yansıtan bir pudra dokundurarak aydınlatabilirsiniz.


ÖNCE DUDAKTAKİ ÖLÜ DERİLERİ TEMİZLEYİN
Dudaklar kuru ve çatlak olduğunda ruj parçaları çizgilerin arasına dolar ve kötü bir kalıntı bırakır. Parlatıcı veya ruj sürmeden önce dudaklarınızı ölü deriden iyice arındırın. Dudaklarınızı kulak temizleme çubuklarıyla silin. Renkli dudak nemlendiricilerini de deneyebilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz parlaklığı ve rengi kalıntı olmadan elde edebileceksiniz.

MASKARA ÖNCESİ RENKSİZ PUDRA SÜRÜN
Maskara cildinizdeki yağlarla birleştiğinde dağılır ve göz çevresine yayılır. Far ve maskara sürmeden önce bu öneriyi dinleyin: Göz kapaklarınızda mat bir baz oluşturun. Ardından üzerine renksiz pudra ya da far sürün. Bu, yağı emerek maskaranın dağılmasını önler.

EYELINER'I DÜZGÜN ÇEKMEK İÇİN ...Makyaj artisti Ali Rıza Özdemir, krem eyeliner'ları, ucu ince eyeliner fırçasıyla sürmenin kolay yolunu anlatıyor: "Bir çizgi çekmek yerine göz pınarınızdan başlayarak dışa doğru ilerlerken fırçayı kirpik diplerine iyice bastırın" diyor.

YAÄžLI CİLTLER İÇİN MİNERAL FONDÖTEN
Fondötenin cilt gibi görünmesi gerektiğine inanan makyaj gurusu Bobbi Brown, parlatmadan bir kapatıcılık sağlayan mineral fondötenleri öneriyor. Bu formülün özellikle normalden yağlıya dönük ciltler için ideal olduğunu söyleyen Brown, fırça ile sürmeyi öneriyor.


ELEKTRİKLENEN SAÇLARA
Eski diş fırçalarınızı saçlarınızda kullanabilirsiniz. Elektriklenen saçlar için "Diş fırçasının üzerine saç spreyi sıkın ve saç çizginizdeki asi tellerin üzerinden fırçayla geçin" diyor saç stilisti Adir Abergel. Aynı yöntemi kaşları sabitlemek için de deneyebilirsiniz.

YANLIŞ BESLENME SAÇI KURUTUYOR
Genetik faktörlerin yanı sıra, yanlış ürün kullanımı, kimyasal işlemler, yanlış beslenme, sigara ve stresin saç kurumasında etkili olduğunu söyleyen uzman diyetisyen Dilara Koçak, et, tahıl ve soya gibi protein açısından zengin yiyeceklerin saç sağlığına büyük katkısı olduğunu hatırlatıyor. Koçak, "Yeterli vitamin ve mineral (demir, bakır, çinko, A ve B vitamini, folik asit) aldığınızdan emin olun" diyor

OJEYİ HIZLI KURUTMAK İÇİN BUZ LU FORMÜL
Manipedi'den manikürist Rabia Gürler, oje sürüldükten hemen sonra kurutucunun sürülmesinin doğru olmadığını söylüyor. "Ojenizi sürdükten sonra üç-beş dakika ellerinizi hiçbir yere sürmeden bekleyin. Oje kuruduktan sonra üzerine kurutucu ile cila uygulayabilirsiniz" diyor. Ayrıca ojeli parmakları buz dolu bir kaseye batırmak da kurumayı hızlandırıyor.

OTOBRONZAN SABAH SATLERİNDE SÜRÜLMELİOtobronzanı sabah erkenden yapmaya çalışın. Otobronzanı uyguladıktan dört saat kadar sonra cildin üst katmanlarındaki rengi atmak için duş alın. Eğer akşam uyguladıysanız kuruduktan sonra büyük bir makyaj fırçasıyla cildinize bebek pudrası sürün. Bu koruyucu bir tabaka oluşturarak rengin bulaşmasını önler ve bronzluğunuzu da korur.

0 yorum: