Header Ads

Saçlarınızın uzunluğuna göre model verin

Her kadın saçlarıyla oynamayı, sıkıldıkça soluğu kuaförde alır saçında değişiklik yapmayı sever. Hele bir de benim gibi saçlarınızı boyama konusunda pek hevesli değilseniz, tek çare saçınızın kesimini, modelini, boyunu değiştirmektir.
Bu sebepten herhalde hemen herkesin hayatında saçlarını kısacık kestirdiği, omuzlarına kadar küt bıraktığı veya aylarca uzatmaya çabaladığı bir dönem olmuştur. Saçları kuaförde kestirip şekil verirken iyi de, eve geldiğiniz zaman o saçlar size pek bir yabancılaşır, ne yapacağınızı bilemezsiniz. Bu yüzden ben de bugün uzun, orta ve kısa saçlar için 2012 saç trendlerini de göz önünde bulundurarak gece ve gündüze uygun seçtiğim saç modellerini paylaşayım istedim. Siz saçlarınızın boyunu söyleyin, yeter

Uzun saç - Gündüz
Uzun saçı severim ama uğraşısı çoktur. Hele gündüzü geceden de zordur bana göre. Upuzun saçlarınızı salına salına gezmek güzel ama kendi haline bıraksanız uçları güzel durmaz, bir şey yapmaya kalksanız zor gelir. Bu yüzden en iyisi saçınızın kendi şeklini koruyup üzerinde biraz oynamak. Mesela yukarıdaki model, hem uğraşsız duruyor hem de su gibi akıp giden muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Bu saç modelini saçlarınızı fırça yardımıyla kurutup sonra da küçük rulolar yaparak veya kalın bigudilerden yardım alarak evde kendiniz de deneyebilirsiniz.
Uzun saç - Gece
Uzun saçlılara gece için seçtiğim model D&G defilesinde karşımıza çıkan Fransız burgu modeli. Bence hem önden hem de arkadan çok şık ve elegan bir görüntüsü var, her türlü daveti kolaylıkla kurtarır. Aynı zamanda 2012'de de etkisini sürdürecek olan 60'lar trendine de uygun. Eyeliner'ınızı biraz uzun ve bol tuttunuz mu tamamdır!
Uzun saç - Gece
Uzun saçlılara gece için seçtiğim model D&G defilesinde karşımıza çıkan Fransız burgu modeli. Bence hem önden hem de arkadan çok şık ve elegan bir görüntüsü var, her türlü daveti kolaylıkla kurtarır. Aynı zamanda 2012'de de etkisini sürdürecek olan 60'lar trendine de uygun. Eyeliner'ınızı biraz uzun ve bol tuttunuz mu tamamdır!
Orta saç - Gündüz
Peki ya orta boy saçlarınız varsa, onu hala biraz ilgi çekici ve hareketli kılmak için neler yapabilirsiniz? Genellikle bu boydaki saçlar düz inen ve uçları kıvrılan modellerden olurlar ancak 2012 için benim önerim dalgalı küt saçlar. Kalın bir maşa yardımı ile bu modeli saçlarınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın dalgasının çok gevşek ve yarım dalgalar şeklinde olmasına dikkat edin.
Davetlerde gördüğünüz hep aynı dağınık topuza benzer modellerden sıkıldıysanız ve daha moren farklı bir dokunuş istiyorsanız, bu model tam size göre. Burada saçınız arkadan burkulup toplanıyor ve bir yandan açılarak dalgalanıyor. Ve tabii ki son olarak sprey sıkılarak sabitleniyor. Ben ortaya çıkan sonucu çok sevdim.
Kısa saç - Gündüz
Kısa saçlı ama o feminen tavrını koruyabilmiş kadınlara her zaman hayranlıkla bakmışımdır. Tabii ki kısacık saçların yüz tipinize uygun olması da çok önemli, bu kadar kısa saçı taşımak epey zor. İnce ve belirgin yüz hatları gerektiriyor. Peki kısa saçlarınızla gündüz için ne yapabilirsiniz? Geçmişten günümüze gelen "pixie crop" adındaki saç modeli ile aslında kısa saçlar da gayet havalı. Saçların yanları iyice kısa, ön kısmı biraz daha uzun ve mümkünse biraz dağınık olması yeterli.
Kısa saç - Gece
Gündüz için bahsettiğimiz yanların kısa önlerin biraz daha uzun ve asimetrik kesildiği pixie crop modeli aslında geceler için de gayet uygun. Tek yapmanız gereken bir saç köpüğü yardımı ile biraz daha ıslak bir görünüm oluşturmak ve rock havası vermek o kadar.
www.mahmure.comYorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.