Header Ads

Hayal kırıklıkları benim en iyi arkadaşım


Sonu mutlu biten aşklar filmlerde mi kaldı; yoksa bir yerlere mi saklandı? Veya biz hep daha fazlasını istediğimiz için mi sonuç hüsranla bitti...
Bu dünyada en iyi tanıdığımız duygulardan biridir hayal kırıklığı; sevginin de en yakın arkadaşıdır. Hatta hayatın içinde sıkça karşılaşır, istemeden samimi bile oluruz.
Ben hiç hayal kırıklığı yaşamadım diyen birini duydunuz mu? Ben duymadım... Zaten hayal kırıklığı olmasa nasıl ders çıkaracak, nasıl hayal edecek, nasıl sevecek ve nasıl büyüyecektik... Onunla ilk karşılaştığımızda canımız yanar; ikinci kez olduğunda yaşamıştım deriz ve üçüncüsü olmasın diye tedbir alırız. Yani olgunlaşırız!
İstediğiniz üniversiteyi kazanamadığınız zamanda, sevgilinizin sizi terk ettiği zaman da var olan ortak duygunun adıdır. Farklı hisler; ortak yarıda kalmış hayaller...


Kadınlar neden daha fazla hayal kırıklığı yaşar?

Çünkü:
- Çok hayal kurar
- Hep daha iyisini ister
- Sonunu görmediği yollara merak salar
- Çok sever
- Kalbi, mantığının önüne geçer
Ne olursa olsun duygularını kaybettiğini düşünen kadın bile yine, yeniden sever, yeniden ister ve yeniden hayalleri suya düşer!
Her defasında yeniden doğmak için bir fırsat kollayan kadınlara; hayal kırıklıklarınızdan tekrar doğun, onunla gene karşılaşacağınızı bile bile!

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.