Header Ads

Bu 5 Taktik Moral Düzeltiyor!

Morelinizi düzeltecek 5 taktik
) KENDİNİZLE BAŞ BAŞA KALIN 

Evde ya da dışarıda kendinizle kalabileceğiniz bir yere gidin ve tek başınıza sessizce oturun. Nerede ve ne zaman olduğu hiç önemli değil. Cep telefonunuz ve bilgisayarınız yakınlarınızda olmamalı! İçinizdeki negatif duyguları ve düşünceleri kafanızdan silmeye çalışın. Temiz bir kafa, günün geri kalanının üstesinden gelmek için size ekstra enerji verecek.

2) TEŞEKKÜR NOTU BIRAKIN 

En son ne zaman sevdiklerinize yanınızda oldukları için teşekkür ettiniz? "Zaten benim onları ne kadar sevdiğimi biliyorlar” diye düşünmeyin. Herkesin sevildiğini bilmeye ve takdir edilmeye ihtiyacı vardır. Bunun için size çok büyük bir iyilik yapmaları gerekmiyor. Küçük büyük yaptıkları her şey için, ister not bırakın, ister mesaj atın ama mutlaka onlara teşekkür edin.

3) AİLE ALBÜMLERİNE BAKIN 

Sararan eski aile fotoğraflarını çekmecelerden çıkarın. Eski fotoğraflara bakmak, size güzel anılarınızı hatırlatacak ve güne daha istekli devam etmenizi sağlayacak.

4) GÜZEL HAYALLER KURUN 

Canınız sıkıldığında iyi şeyler hayal edin. Doktorlar kronik hastalıklarda bile hastalara bunu tavsiye ediyorlar. Onlara yardımcı oluyorsa, size hayli hayli olur. Kafanız iyi şeyler hayal edemeyecek kadar dağınıksa, bir deniz kenarına ya da sevdiğiniz bir yere gidin. Bu ortamlarda daha başarılı olursunuz.

5) DUA EDİN 

Dini inanışınız ne olursa olsun, kendinizi kötü hissettiğinizde sizden daha güçlü bir varlığa, duyguya ya da inanca sığının. Bu sizin yalnız olmadığınızı ve kendinizi daha güçlü hissetmenizi sağlayacak, emin olun.

kaynak:www.cosmoturk.com
Yorum Gönder
Blogger tarafından desteklenmektedir.